5000 TL PC Topluyorum (Monitör Dahil)

ForceX

Centipat
Anakart: Gigabyte GA-Z270P Anakart 500 TL
İşlemci: İntel i3 9100F 570 TL (i5 9400f ile değiştireyimmi ? veya R7 2700x ?)
Ekran Kartı: MSI Radeon RX 580 8G O.C 1400 TL (İleri dönemlerde bundan bir tane daha alıp CF yapmayı düşünüyorum. )
RAM: Adata XPG Gammix 8gb 3000 Mhz 280 TL ( İleri dönemlerde ikincisini alıp 16gb yapcam. )
Güç Kaynağı: Everest RMP 750W 430 TL ( İleri dönemlerde CF yapmak istediğim için 750 W tercih ettim.)
SSD: Samsung 970 Evo SSD 550 TL
Kasa: GameTech GT 003 Kasa 280 TL
Monitör: Asus VP228Q6 75 Hz 1ms
HDD: Bir tane HDD önerirseniz sevinirim 1TB olsun :D (Bunuda ilerideki dönemlerde alıcağım.)
CF yapmamım sebebi 2 tane RX 580 RTX 2080 performansına denk geliyor hemde ucuz Şu videoyu örnek gösterebilrim :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Z270 anakarta yazdığınız işlemcilerden birini takamazsınız. Oyun üreticileri artık oyunlardan CF ve SLI desteğini çektiğinden dolayı çift ekran kartı yapmanızı tavsiye etmem. Sistem her anlamda çok kötü olmuş zaten.

Son düzenleme:
Parça uyumu yok, CF yapmak saçma olur hemde Rampage ile.

Ben şöyle bir şey yaptım:

Bunlar Nasıl Hocam ? Ryzen 5 1600 yapsam sıkıntı çıkmaz değilmi

Parça uyumu yok, CF yapmak saçma olur hemde Rampage ile.

Ben şöyle bir şey yaptım:
Bu sistemi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı