5000 TL R5 2600 Sistem Yükseltme

Badiron

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 5000 TL gibi bir bütçem var şu an kullandığım bilgisayarı yükseltmek için.
Sistemim şu an şu şekilde;
  • AMD Ryzen 5 2600 İşlemci (Stok soğutucu)
  • RTX 2060 Ekran kartı
  • 16 GB 3000 MHz RAM
  • Gigabyte B450M S2H Anakart

Aslında bu bütçeyle yapılacak pek bir şey yok, işlemciyi yükseltmek ve gerekirse bir soğutucu almak en mantıklısı geliyor. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba, 5000 TL gibi bir bütçem var şu an kullandığım bilgisayarı yükseltmek için.
Sistemim şu an şu şekilde;
  • AMD Ryzen 5 2600 İşlemci (Stok soğutucu)
  • RTX 2060 Ekran kartı
  • 16 GB 3000 MHz RAM
  • Gigabyte B450M S2H Anakart

Aslında bu bütçeyle yapılacak pek bir şey yok, işlemciyi yükseltmek ve gerekirse bir soğutucu almak en mantıklısı geliyor. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Evet bu bütçeyle pek bir şey yapılamaz. Ama 16 GB RAM bulunması ve ekran kartının iyi olması güzel. İşlemci olarak bütçe yeterse AMD Ryzen 5 5600 alabilirsin. Stok soğutucu senin için yeterliyse değişmene gerek yok.

Ben de öyle düşünüyorum fakat forumda sıkça 5000 serisi işlemcilerin ısınma sorunu başlıklarını görüyorum. Soğutucu ondan aklıma yattı. Teşekkür ederim.

Ben de öyle düşünüyorum fakat forumda sıkça 5000 serisi işlemcilerin ısınma sorunu başlıklarını görüyorum. Soğutucu ondan aklıma yattı. Teşekkür ederim.

AMD Ryzen 5 5600'da ısınma sorunu var mı bilmiyorum. Bildiğim kadarıyla yeni çıkan bir işlemci diye duymuştum. @messinicocugu Size daha detaylı yardımcı olacaktır.

R5 5600 veya 5600X alıp yanına kule tipi bir soğutucu alabilirsin. Aklında bulunsun BIOS'unu son sürüme güncellemen gerekiyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı