5000 TL sistem önerisi

Bütçe
4000-5000 TL arası

İsims1z

Picopat
Belirttiğim gibi 4000 ve 5000 TL arası sistem toplayacağım, 8 GB RAM olsa da olur zaten yükselteceğim. İşlemcisi Ryzen 3 veya Core i3 olsa olur. Diski 120 GB SSD olabilir, bende 1 TB'lık HDD var zaten. Anakartı siz seçebilirsiniz anakartlar hakkında pek bilgim yok. 300W PSU benim için yeterli olacaktır. Sistem toplamayı pek bilmiyorum, YouTube'dan sistem toplama videoları atarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R3 3200G
8 GB Adata RAM.
A520M-K anakart.
120GB herhangi bir 2.5 SSD.
Elba G13 kasa.
Gameload ATX P500 PSU.
Hikvision 8 GB RAM.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu da sistemin oyun testi.

R3 3200G
8 GB Adata RAM.
A520M-K anakart.
120GB herhangi bir 2.5 SSD.
Elba G13 kasa.
Gameload ATX P500 PSU.
Hikvision 8 GB RAM.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu da sistemin oyun testi.

Ne oldugu belirsiz, PSU adi altinda satilan bombalari neden oneriyorsunuz?

Daha iyisini önerecektim fakat bütçe konusunda sıkıntı olacağı için o bütçedeki Max PSU'yu önerdim bir tık daha bütçe varsa alınabilir sharkoonun 650w 80+ psusu
650W’a da gerek yok, sadece güvenilir markalardan atsanız daha iyi olur demek istemiş arkadaş. Ekran kartı olmadığı için çok güç çekmez zaten, VX PLUS modellerinden biri yeterli olur. Ayrıca kasa markası da belli değil, 100-200TL daha konulup Dark Raider alınabilir.

650W’a da gerek yok, sadece güvenilir markalardan atsanız daha iyi olur demek istemiş arkadaş. Ekran kartı olmadığı için çok güç çekmez zaten, VX PLUS modellerinden biri yeterli olur. Ayrıca kasa markası da belli değil, 100-200TL daha konulup Dark Raider alınabilir.
PSU kalitesinin marka ile alakasi yok. Tamamen model ile alakali. Sharkoon gibi markalarin bazi iyi PSU lari oldugu gibi, En iyi PSU lari tasarlayan Corsair'in bile bomba gibi PSU lari var. VX PLUS bu forumda cok abartiliyor. Sharkoonun V2 modeli bile daha iyi. Calisan 4 tane koruma calismayan 5 tane korumadan daha iyidir.

Suan alinabilecek, en ucuz ve hala guvenli olan PSU.

Belirttiğim gibi 4000 ve 5000 TL arası sistem toplayacağım, 8 GB RAM olsa da olur zaten yükselteceğim. İşlemcisi Ryzen 3 veya Core i3 olsa olur. Diski 120 GB SSD olabilir, bende 1 TB'lık HDD var zaten. Anakartı siz seçebilirsiniz anakartlar hakkında pek bilgim yok. 300W PSU benim için yeterli olacaktır. Sistem toplamayı pek bilmiyorum, YouTube'dan sistem toplama videoları atarsanız sevinirim.
Hocam bu bütçede ikinci el bir sistem bulmaya çalışın. Eğer sonradan ekran kartı eklemeyi planlıyorsanız APU sistem bakın.

Sistem toplamak için eğer yeterli İngilizceniz varsa Linus Tech Tips'in bir videosu vardı. Her küçük detaya giriyor, mükemmel.

PSU kalitesinin marka ile alakasi yok. Tamamen model ile alakali. Sharkoon gibi markalarin bazi iyi PSU lari oldugu gibi, En iyi PSU lari tasarlayan Corsair'in bile bomba gibi PSU lari var.
Demeye çalıştığımı anlamışsınızdır herhalde hocam. Zaten dediğiniz şey sadece PSU da geçerli değil, “Buy the product, not the brand.” :)
VX Pluslar fiyatından dolayı öneriliyor. 500TL bandına sık sık 500Wlığı düşüyor. Sizin önerdiğiniz ile arasında 300TL fark var.

Demeye çalıştığımı anlamışsınızdır herhalde hocam. Zaten dediğiniz şey sadece PSU da geçerli değil, “Buy the product, not the brand.” :)

VX Pluslar fiyatından dolayı öneriliyor. 500TL bandına sık sık 500Wlığı düşüyor. Sizin önerdiğiniz ile arasında 300TL fark var.
Hocam haklısınız da, yinede ulkemiz gibi elektriki sıkıntılı olan bir yerde ben güvenmem açıkçası. Ki bu PSUlar son aylarda onerılmeye baslandı. Hadi 1-2 yıl kullanılsa neyse. Bunlarin cogu en az 3-4 yil kullanilacak. Ekonomik durum yuzunden carede yok zaten... 😔 Acaba bunun da fiyati kalktiginda ne olacak...

Geri
Yukarı