5000 TL telefon tavsiyesi

Bütçe
5000

omurkayracakir

Hectopat
Elimde mevcut Galaxy A80 telefonum var. Arka kapağı daha önce değişmiş ve şu an kırık, kamera koruyu camı kırık, ekran koruma camı kırık. Değiştirip satmayı düşünüyorum ancak Epey'den baktığımda Redmi Note 11 55 puana sahipken Redmi Note 10 Pro 64 puana sahip. Ayrıca yine epeyde POCO M4 Pro'nun işlemcisi A80'den daha iyiyken Redmi Note 10 Pro'dan daha kötü. Oysaki A80'in işlemcisi Redmi Note 10 Pro'nun işlemcisinin bir alt modeli. 2. el fiyatlara bakınca da benim telefonum Redmi Note 10 Pro'dan daha pahalıya satılıyor. Neden böyle olduğunu bilmiyorum ama telefonumun sorunlarını giderip satıp üstüne para koyup Redmi Note 10 Pro almayı düşünüyorum. Bana en fiyat/performans telefonu tavsiyesi verir misiniz?

Biraz ekleyip A34 alabilirsin.
Dalga mı geçiyorsun?

Elimde mevcut Galaxy A80 telefonum var. Arka kapağı daha önce değişmiş ve şu an kırık, kamera koruyu camı kırık, ekran koruma camı kırık. Değiştirip satmayı düşünüyorum ancak Epey'den baktığımda Redmi Note 11 55 puana sahipken Redmi Note 10 Pro 64 puana sahip. Ayrıca yine epeyde POCO M4 Pro'nun işlemcisi A80'den daha iyiyken Redmi Note 10 Pro'dan daha kötü. Oysaki A80'in işlemcisi Redmi Note 10 Pro'nun işlemcisinin bir alt modeli. 2. el fiyatlara bakınca da benim telefonum Redmi Note 10 Pro'dan daha pahalıya satılıyor. Neden böyle olduğunu bilmiyorum ama telefonumun sorunlarını giderip satıp üstüne para koyup Redmi Note 10 Pro almayı düşünüyorum. Bana en fiyat/performans telefonu tavsiyesi verir misiniz?
Bütçe tam olarak nedir ? A80’den Redmi Note 10 Pro’ya geçmeye değmez.

5000TL'lik telefon A80'den pek farklı kalmaz o yüzden bütçeni arttır.

Aslında geçme nedenim tamamen batarya. 3.600-3.700 günümün yarısında bitiyor. Anlamadığım şey teknik puan farkları neden bu kadar fazla? Ve neden benim telefonum daha pahalı? Bütçem 5000 TL.
Epey’i felan boşver. İkinci el bir telefon alacaksan Samsung S10 serisi, OnePlus 7 serisi, Poco F2 Pro ve Mi10T Pro/Mi10T bak.

Neden dalga geçeyim ikinci el A34 gayet güzel cihaz sıfırı 9 bin TL zaten biraz eklenerek belki 5 bine de bulabilir.
4000₺ verirsen arkadaşa neden olmasın?

Bütçemi biraz daha arttırmaya çalışacağım. Şu anlık en mantıklısı mi 10t Pro gibi duruyor. 2. el fiyatları 6-7k arasında. Umarım parayı toplayana kadar fiyatları artmaz.

Son kararım Redmi Note 11S'tir. Bunun ana sebebi bir tanıdıktan 2. el fiyatına sıfır şekilde fırsat çıkması. Onun dışında tam istediğim özelliklerde bir telefon. 6.43 inç, 128 GB, 8 GB RAM, 5000mAh, hızlı şarj, stereo ve toza, suya dayanıklılığı var. 4000-4500 TL arasında bir şeye alacağım. Umarım benim gibi fırsatlar herkesin önüne çıkar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı