5000 TL Xbox Series X için monitör tavsiyesi

labrador

Hectopat
Yer
Adana
Xbox Series X almayı düşünüyorum da CoD Warzone PUBG FIFA 22 gibi oyunlar oynayacağım. Sizce 1080p mi 2K monitör mü almalıyım? Rekabetçi oyunlar için 1080p daha iyi diyorlar PC tarafında, konsol tarafını bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Var mı öneriniz bütçe 5000TL.

Rekabetçi oyunları kısıtlanmamış FPS'le oynamak sizin için çok önemli değilse 4K60Hz bir monitör alın.

Son düzenleme:
Rekabetçi oyunları kısıtlanmamış FPS'le oynamak sizin için çok önemli değilse 4K60Hz bir monitör alın.

Kısıtlanmamış FPS ne oluyor dostum.
Şu monitörün fiyatının düşmesini bekleyebilirsiniz.

Oynadığınız oyunlar o kadar da yüksek frekans gerektiren oyunlar değil. 4K 60Hz işiniiz görür.

4K olunca adamları görmek zor olmaz mı?

Kısıtlanmamış FPS ne oluyor dostum.

4K olunca adamları görmek zor olmaz mı?
60 üzeri FPS alabilmek için FPS Boost modunu açıyorsunuz. 60Hz monitörle 60 üstü FPS'i göremezsiniz. 60Hz üstü monitöre rekabetçi oyunlarda yüksek FPS takıntınız yoksa kesinlikle ihtiyacınız yok, 4K60Hz alın. 4K olunca adamları görmek niye zor olsun? Tam tersi daha kolay olur çünkü ekran daha fazla piksel verir, uzak mesafede fark eder.

60 üzeri FPS alabilmek için FPS Boost modunu açıyorsunuz. 60Hz monitörle 60 üstü FPS'i göremezsiniz. 60Hz üstü monitöre rekabetçi oyunlarda yüksek FPS takıntınız yoksa kesinlikle ihtiyacınız yok, 4K60Hz alın. 4K olunca adamları görmek niye zor olsun? Tam tersi daha kolay olur çünkü ekran daha fazla piksel verir, uzak mesafede fark eder.

Hangi monitörü öneririsin peki.

Ve Xbox 4K 120FPS destekliyor neden 60Hz diyorsunuz?

TV:

Baska bir sorum olacak Warzone de klavye mouse desteği varmış bu mouse gecikme lag falan yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• 1EB48133-CC27-40A7-B49D-3E673D7C3634.png
    1EB48133-CC27-40A7-B49D-3E673D7C3634.png
    248,1 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı