5000 TL'ye 1660 Ti almak mantıklı mı

3070 hak eden paraya 1660 almak gerçekten koyar insana.
Yorumuma da gülünmüş ama cidden anlam veremedim... Sonuçta aylar önce döviz etrafı kasıp kavururken 5000 TL'ye RTX 3060 Ti alıyordu bu insanlar. Çabuk unutuyoruz.

Yorumuma da gülünmüş ama cidden anlam veremedim... Sonuçta aylar önce döviz etrafı kasıp kavururken 5000 TL'ye RTX 3060 Ti alıyordu bu insanlar. Çabuk unutuyoruz.

Gülüp geçin takılmayın çok boş insan var internet üzerinde. Dolar ne olur bilinmez ama bu piyasanın dolar ile alakası yok orası kesin.

Yeni kartlarda madencilik yapılmayacak, bu irrasyonel fiyatlar düşecek. Acelen varsa benim üç beş aya kalmadan 3060Tİ alacağım paraya gidip şimdi 1660 alabilirsin. Belki birkaç ay iyi oyun oynarsın, sonra fiyatlar düşünce (ki bu kaçınılmaz) oturup ağlarsın. Fiyatlar düşmeyecek diye bir şey yok, bu bir arz talep olayı. Çok basit iktisat. Arz edilenler aşırı madenci talebi nedeniyle tükendi ve ikinci eller uçtu. Tıpkı araç piyasasında olduğu gibi olacak. Yeni ve maden engelli stok arzı geldiğinde, oyuncu talebi doyuma rahatça ulaşacak daha makul fiyatlarla.

Yeni kartlarda madencilik yapılmayacak, bu irrasyonel fiyatlar düşecek. Acelen varsa benim üç beş aya kalmadan 3060Tİ alacağım paraya gidip şimdi 1660 alabilirsin. Belki birkaç ay iyi oyun oynarsın, sonra fiyatlar düşünce (ki bu kaçınılmaz) oturup ağlarsın. Fiyatlar düşmeyecek diye bir şey yok, bu bir arz talep olayı. Çok basit iktisat. Arz edilenler aşırı madenci talebi nedeniyle tükendi ve ikinci eller uçtu. Tıpkı araç piyasasında olduğu gibi olacak. Yeni ve maden engelli stok arzı geldiğinde, oyuncu talebi doyuma rahatça ulaşacak daha makul fiyatlarla.
3060 Ti'yi 3-5 ay sonra 5000 TL'ye alacaksınız ha? :D

Stoklar gelince ekran kartı fiyatları daha mı pahalı olacak yoksa aynı fiyattan mı çıkacak yurtdışından 5000 TL'ye 1660 Ti buldum almak mantıklı mı yoksa beklemeli miyim?

Yok hocam alınmaz stoklar düzelince o fiyata 3060 bile bulunur belki. Ayrıca arkadaşa niye kızgın attınız, bilmiyor olabilir zaten bilmediği için konu açmış.

Dolar düştüğünde stoklar tükenene kadar fiyatları düşürmeyeceklerini söyleyenler, 20 kuruş artınca takip ettiğim 1650 Super ekran kartına 200 lira zam yapmışlar.

Sizce böyle bir düzende ekran kartı fiyatları düşer mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı