5000 TL'ye APU sistem toplamak mantıklı mı?

Ka

Karıştırmışım kusura bakmayın fakat dediğim gibi güzel bir sistem toplamak varken neden APU. Neden yüksek performans varken düşüğü seçelim :D

Orası dediğiniz gibi. Alınabiliyorsa daha yüksek bir sistem elbetteki alınır. Ama esas hedef ofis işleriyse en uygun 2000 TL'ye bile bir APU sistem mal edilebilir. 5000 TL fazla.

Arkadaşlar sistem toplamayı düşünüyorum kararsız kaldım oyun oynanmıyacağından ekran kartı almayım boşuna dedim 5000'i buldu. Monitörsüz 5-6 bine ekran kartlı bir sistem mi toplasam bilemedim ofiste kullanılacak fazla ağır bir program kullanılmayacak ama tık demesin hızlı bir şey olsun istiyorum. Seçtiğim parçaların resmini atıyorum işlemci 3400G bulamadım 2400G seçtim neyse kararsızım biraz nasıl yapsam diye monitör falan toplam da 7000'e kadar bütçem var. Sizce APU doğru bir seçim olur mu?

Eki Görüntüle 565918
3400G teknobiyotikte var

Saçmalık. Şöyle açıklayayım. Şu anda Ryzen 3100 işlemcisi, 5500XT ekran kartı ve 16GB’lık bir sistemi 5300 TL’ye toplayabiliyorsunuz. Bütçeyi biraz daha arttırarak çok daha performanslı bir sistem toplayabilirsiniz.

5500xt PCIe 3.0 da performans kaybı yaşıyormuş. 1650 super alsa daha iyi olur gibi. Çünkü PCIe 4.0 için toplanacak X570 sistem bütçeyi aşacaktır.

Uygun fiyatlı B550 gelir umarım yakında

Öncelikle Athlon 3000G cidden çok eskidi YouTube'da bununla ilgili zibilyon tane video var.
2. olarak Kesinlikle saçmalık. O paraya gayet güzel bir sistem toplayabilirsin.Hadi 2 bine APU toplasan neyse hadi
Oyun oynamayacagim, ofiste kullanacagim demis. Oyun icin isteseydi sence daha dusuk bir seyler mi onerirdim? Konuyu okumadan lutfen yorum yazmayin.

Athlon 300G değil 3000G. Kasım 2019'da çıktı işlemci insaf :D Ayrıca ofis işlemleri için konu sahibi biraz gereksiz masraf yapmış. Ofis işçin sadece Athlon 3000G yeter ve artar.

Daha detaylı bilgi için incelememe bakabilirsin.
apu işlemci olarak 2200G-2400G felan biliyorum athlon serisi nedir ne değildir bilmiyorum şöyle bi durumum var RYZEN5 3600 alıp ikinci el rx580 satan var yakınımda 950 tl ye öyle bi kombin yapabilirim.

APU işlemci olarak 2200G-2400G filan biliyorum Athlon serisi nedir ne değildir bilmiyorum şöyle bir durumum var RYZEN 5 3600 alıp ikinci el RX580 satan var yakınımda 950 tl ye öyle bir kombin yapabilirim.
Eger oyun ve render yapilmayacaksa israf olur. Bilgisayarda tam olarak ne yapilacak?

Arkadaşlar rgb hiç sevmem ram anakarta uyumlu uygun bir şey bulup ki daha fiyat araştırmasıda yapmadım anakartta ram psu felan takılmanıza gerek yok. benim sıkıntım bu bütçeyle apu toplamak ne kadar mantıklı apu sistemlerde dual olması ve ram frekansı etkili olduğundan ona göre seçimler onlar şöyle bi imkanımda RYZEN 5 3600 almak yanına ekran kartı almak da işte oyun oynanmıyacagından 2000 tl neden kasada boş dursun diyorum:) psu yuda ekran kartı takılırsa diye ileride 600 seçmiştim.
Eger oyun ve render yapilmayacaksa israf olur. Bilgisayarda tam olarak ne yapilacak?
Diş hekimi ofisinde röntgen cihazı felan programı nedir bilmiyorum. Kullanıcının derdi benim bilgisayarım 10 yıl tık demesin hızlı bişey olsun uğraşmayım yani.

Arkadaşlar rgb hiç sevmem ram anakarta uyumlu uygun bir şey bulup ki daha fiyat araştırmasıda yapmadım anakartta ram psu felan takılmanıza gerek yok. benim sıkıntım bu bütçeyle apu toplamak ne kadar mantıklı apu sistemlerde dual olması ve ram frekansı etkili olduğundan ona göre seçimler onlar şöyle bi imkanımda RYZEN 5 3600 almak yanına ekran kartı almak da işte oyun oynanmıyacagından 2000 tl neden kasada boş dursun diyorum:) psu yuda ekran kartı takılırsa diye ileride 600 seçmiştim.

Diş hekimi ofisinde röntgen cihazı felan programı nedir bilmiyorum. Kullanıcının derdi benim bilgisayarım 10 yıl tık demesin hızlı bişey olsun uğraşmayım yani.

Herşeyden önce tık

Eğer hız önemliyse yapıştır Ryzen APU'lardan bir tanesini. 3000Mhz'lik bir 4x2 Ram yetecektir. Hatta 2667'lik bile olur, zira oyun oynmayacaksın. Anakart olarak Gigabyte A-320 al. Geri kalan parçaları da uygun fiyatlı standart ürünlerden seç. Ha unutmadan son olarak PSU'yu kaliteli marka seçmeye dikkat et.

Bilgisayarın tozunu da düzenli olarak alırsan ve hava akışı da güzel olursa bir 10 yıl değil ama bir 5 yıl götürür.

Geri
Yukarı