5000 TL'ye Gaming Laptop Tavsiyesi

Grimnir

Hectopat
Arkadaşlar kendime gaming laptop almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli çünkü bilgisayar konusunda pek fazla iyi değilim :(

Yanlış Bilgilendirme
Arkadaşlar kendime gaming laptop almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli çünkü bilgisayar konusunda pek fazla iyi değilim :(
Güzelce bir araştırma yaptım fakat 10 ile 15 arası bir fiyat aralığında olmadan adam akıllı bir gaming laptop bulamadım. 5 bin liralık bir laptop PUBG kaldırmaz, kaldırsa bile en düşük ayarlarda 20 25 arası bir FPS alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzelce bir araştırma yaptım fakat 10 ile 15 arası bir fiyat aralığında olmadan adam akıllı bir gaming laptop bulamadım. 5 bin liralık bir laptop PUBG kaldırmaz, kaldırsa bile en düşük ayarlarda 20 25 arası bir FPS alırsın.
Neredeyse 3-4 sene önce 3000 TL'ye şu özelliklere sahip bir laptop almıştım:
  • CPU: i5-4200m 2,5GHz
  • GPU: GeForce GT 740m
  • RAM: 8GB
PUBG'de +25 FPS alıyordum insanları yanlış bilgilendirme ve şu anda GTX 750 olan bir laptop alabilir o bütçe ile veya GTX 950M.

Yukarıda da aynısı önerilmiş ancak pahalı bir link konulmuş.

Önerim budur;
Abra A5 V13.4 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
Bunu bütçene göre özelleştirebilirsin.
Standart olarak alırsan 250GB kapasiteli SSD ile geliyor bu sana yetmez ise 1 TB 7200RPM HDD seç istersen. Bir başka mantıklı özelleştirme ise 16GB bellek yapmak olur.

Son düzenleme:

3.500 TL'ye 1 ay önce aldığım Monster gaming notebook'um ile PUBG'de 55-60 FPS alıyorum. Üstelik yüksek-orta ayarlarda.

GTX 1050 Ti ekran kartlı, i7 7700HQ, 16GB RAM ile gayet de rahat oyun deneyimi elde ediyorum. 10-15 bin liralık sistemler çok uçuk kalır. Geçen ay indirimde 4600 liraya almıştım laptopu, şu anda 5600 civarına rahatça bulunabiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı