5000 TL'ye Gaming Pc

• Konuyu başlatan AsusROG58
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sistemde nasıl 2 adet güç kaynağı oluyor ve 5000 TL'lik sistem diye İ7 gereksiz İ7 render vs işlerinde önerilen bir işlemci o işlemciye para vereceğine SSD eklersin daha iyi olur.

Sistemde nasıl 2 adet güç kaynağı oluyor ve 5000 TL'lik sistem diye İ7 gereksiz İ7 render vs işlerinde önerilen bir işlemci o işlemciye para vereceğine SSD eklersin daha iyi olur.
Kasada var bir de sen kendin eklemişsin. 5000 Tl'lik bir sisteme i7 işlemci gönül rahatlıyla koyabilirsin sistem uzun ömürlü olur.

O kasada güç kaynağı yok bir daha bakın isterseniz İ5 çok rahat yeticektir.

Bende diyorum ki gereksiz bence ha isterse bendeki yanlışıkla eklediğim 1 tane sıvı soğutmayı çıkarıp tekrar İ7 alabilir ama bence gereksiz.

Bir tane de ben önereyim. Not: AMD giriş seviyesi sistemler için olduğu gibi İ5 serisi de orta seviye içindir. Sizin bütçeniz biraz daha üst seviye olduğundan i7 koymayı tercih ettim.
Ekran Alıntısı.JPG

Bir tane de ben önereyim. Not: AMD giriş seviyesi sistemler için olduğu gibi İ5 serisi de orta seviye içindir. Sizin bütçeniz biraz daha üst seviye olduğundan i7 koymayı tercih ettim.Eki Görüntüle 35677
Gaming sistem olacağı için 750W PSU ve 16 GB ram aşırıya kaçmış gereksiz olmuş demiyorum amma ve lakin arkadaşımızın parası bolsa Erol adlı arkadaşımızın sistemini gönül rahatlıyla alabilir.

@Silinen üye'ün topladığı sistemde kasa olarak Zalman Z3 alınıp Hyper 212 Evo koyulabilir. Böylece tam 5000 TL olmasıyla birlikte soğutuculu bir sistem olur.

Gaming sistem olacağı için 750W PSU ve 16 GB ram aşırıya kaçmış gereksiz olmuş demiyorum amma ve lakin arkadaşımızın parası bolsa Erol adlı arkadaşımızın sistemini gönül rahatlıyla alabilir.
İleride güncelleme yapılabilir bir de koyduğumuz işlemci "k" ibaresi bulunduruyor yükseltme yapacağı zaman overclock yapabilir fazla watt'ın zararı olmaz. Bellekler kendisi de koymuş belki istiyordur diye 1866 koydum hem gelecek için yatırım olur. :)

Bana hayali bir sistem gibi geliyor ama yinede önerdim. Söylediğim gibi 650W bile rahatlıkla yeticektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı