5000 TL'ye kadar 144 Hz üstü monitör önerisi

Bütçe
4000-5000
Üstteki arkadaşların attığı Lenovo monitörün videosunu izlemiştim video ingilizceydi linki elimde yok ama videodaki adam çok fazla monitör kullandım ve bunun 0.5ms olduğunu düşünmüyorum diyordu. Renk konusunda da beğenmemişti.

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi 4000-5000 TL arası oyuncu monitörü arıyorum. Işık sızması olmayan ya da çok az olan ghosting çok çok az olan ve 144 Hz ve üstü önerilerinizi bekliyorum.

Üstteki arkadaşların attığı Lenovo monitörün videosunu izlemiştim video İngilizceydi linki elimde yok ama videodaki adam çok fazla monitör kullandım ve bunun 0.5ms olduğunu düşünmüyorum diyordu. Renk konusunda da beğenmemişti.
Bu fiyata daha iyi başka monitör bulursan onu öner. Kusursuz bir ürün mü bekliyorsunuz anlamadım.

Üstteki arkadaşların attığı Lenovo monitörün videosunu izlemiştim video ingilizceydi linki elimde yok ama videodaki adam çok fazla monitör kullandım ve bunun 0.5ms olduğunu düşünmüyorum diyordu. Renk konusunda da beğenmemişti.

0.5 ms MPRT ile beraber oluyor zaten. Renk konusunda ise bu bütçede en iyi monitördür. Tek bir kişinin incelemesi yüzünden monitör kötülemek anlamsız.

IPS glow ve ışık sızması arasındaki fark ne hocam bilgilendirirmisiniz

bu gıgabayte monitörü arkadaşım bir kaç gün öncesi aldı ve ekranın tam ortasında ölü piksel çıktı
Monitöre farklı açılardan bakınca parlama değişiyorsa İPS Glowdur. Ölü piksel şans işi her monitörde olabilir yoksa da sonradan da oluşabilir.

IPS glow ve ışık sızması arasındaki fark ne hocam bilgilendirir misiniz?

Bu Gigabyte monitörü arkadaşım birkaç gün öncesi aldı ve ekranın tam ortasında ölü piksel çıktı.

Işık sızması ile benzer bir şey aslında. IPS glow belli açılardan bakıldığı zaman anlaşılır sadece. Işık sızması nereden bakarsanız bakın direk anlarsınız. IPS Glow'dan kurtulmak için ise OLED monitör almak şart.

Bu fiyata daha iyi başka monitör bulursan onu öner. Kusursuz bir ürün mü bekliyorsunuz anlamadım.
Monitör önerim yok ama arkadaşa tavsiyem hz değerini sonuna kadar kullanacaksa bu Lenovoyu alabilir. Ama ben ağır oyunlar oynuyorum zaten genelde 150fps civarlarında oynuyorum diyorsa daha düşük hzli daha yüksek renk kaliteli monitörlerden seçmeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı