5000 TL'ye kadar 2 el ekran kartı önerisi

Bütçe
5000

Nicat Özdemir

Decapat
Yer
Azerbaycan Bakı
Merhaba arkadaşlar maaşımın belirli bir kısmını bilgisayara ayırdım. PSU ve CPU'yu çıktıktan sonra elimde 5000 TL'ye kadar para kalıyor. 5000 TL'ye ikinci el Param Güvende ile ekran kartı satın almak istiyorum. İşlemcimi Çin'den sipariş ettim E5 1650 V4 olarak. Güç kaynağımıda Cooler Master MWE white V2 700W olarak değiştireceğim. Aklımda temiz faturalı GTX 1660 Ti (super'de olabilir), RTX 2060 ve RX 6600 var. Açığı bu zamana kadar hiç AMD kullanmadım ancak forumda sık sık WattMan sorunlarını, driver sorunlarını görüyorum. Biraz çekinmiyor değilim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

3500-4000 civarına RX 6600 en iyi tercihiniz olur 5000 çok fazla o kart için. Darboğaz durumuna bakarak ise 6600XT alabilirsiniz. Bence o bütçede en iyi kartlar o RTX 2060 ve 1660ti çok eski kartlar.

3500-4000 civarına RX 6600 en iyi tercihiniz olur 5000 çok fazla o kart için. Darboğaz durumuna bakarak ise 6600XT alabilirsiniz. Bence o bütçede en iyi kartlar o RTX 2060 ve 1660 Ti çok eski kartlar.

Darboğaz olacağını sanmıyorum LGA 2011 V3 serisinde en performanslı işlemcilerden. i7 7 gen hatta 8 Gen'e denk diyebiliriz. Kendiniz AMD ekran kartı mı kullanıyorsunuz hocam?

Darboğaz olacağını sanmıyorum LGA 2011 V3 serisinde en performanslı işlemcilerden. i7 7 gen hatta 8 Gen'e denk diyebiliriz. Kendiniz AMD ekran kartı mı kullanıyorsunuz hocam?
Evet. 3060ti kullanıyordum 2 hafta önce RX 7800XT'e geçiş yaptım. En ufak bir sıkıntı yaşamadım ne driver sıkıntısı ne coilwhine ne Wattman.

Güle güle kullanın hocam hayırlı olsun. Yardımınız için teşekkürler.
Yani bütçeniz biraz daha yüksek olsaydı 3XXX serisi alabilecek durumda olsaydınız belki o zaman duruma bağlı Nvidia önerebilirdim ama mevcut durumda cidden AMD daha mantıklı. Kesinlikle fanboy değilim.

Yani bütçeniz biraz daha yüksek olsaydı 3xxx serisi alabilecek durumda olsaydınız belki o zaman duruma bağlı NVIDIA önerebilirdim ama mevcut durumda cidden AMD daha mantıklı. Kesinlikle fanboy değilim.

750 Ti'dan geçeceğim için farkı hiss etmemem mümkün değil. Çok fazla oyun oynamıyorum akşamları işden gelince 1-2 saat Truckers MP girip günün stresini atıyorum o kadar. Bugün tatil günüm olduğu için iyice bu konuyu araştırayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı