5000 TL'ye kadar kulaklık önerisi

Amazon.com.tr hocam yukarıdakileri boşverin. Bu kulaklık hem müzik için hem oyun için çok güzel performans sergileyecektir. İşin iyi kısmı ise kablolu kullanırken bluetooth entegresini bypass edip dümdüz bir kulaklık gibi kullanması. Hem katlanabilir, hem rahat, hem stüdyo kulaklığı olduğu için her şeyi çok daha detaylı duyacaktır. İleride müziğe başlarsa bunu gayet güzel kullanabilir bile. Bir de autoeq dan bi config ayarladı mı, harika bir sonuç çıkacaktır ortaya. Şunu da ekleyeyim, stüdyo kulaklıkları ile ses kasma olayı oyuncu kulaklıklarından kat kat daha iyi.

Müzik/Oyun için tizlik ve empedans değeri iyi olan kulaklıklara bakmanız gerek.Müzik tarafında Beats Solo serisi iyi iken oyun tarafında GPX öneriyorum.
İkisinin karışımı diyebileceğimiz kulaklıklar ise:Cloud III/G Pro X Wireless/Arctis 7+/HS80 Pro Wireless/Barracuda X Wireless modelleri olur.
Aralarında 3 tercihe düşecek olsa HS80 Pro/C3 ve GPX wireless arasında kalırdım.
Görünüş olarak GPX Wireless sade bir tasarıma sahip.
Bence GPX Wireless veya HS80 Pro arasından birisi seçilmeli.GPX bütçe çıkmazsa kablolu modeli olabilir.
Yanlış. Empedans değeri bakılacak en son şeylerden birisidir. Empedans değeri sadece kulaklığın direnç değeridir ve empedans arttıkça bilgisayar tarafından beslenmeme ihtimali de olacaktır. 32 ohm olan iyi bir kulaklık, 250 ohm kulaklıklara taş çıkarıyor. Beats kulaklıklar sadece marka satıyor, ses kalitesi o kadar da iyi değil. Müzikte sesleri en tatmin edici seviyede almak için tizlik değerine değil, harman curve'e olan yakınlığına bakılması lazım. Harman curve ise Harman Kardon firması tarafından senelerce süren çalışmaların ardından ortaya sürülen, bir kulaklığın en ideal frekans tepkimesini gösteren bir şey. Kulaklıklarda soundstage diye bir şey vardır, o kaliteli kulaklıklardaki 3D alan hissini sağlayan şeydir. Soundstage ne kadar iyi olursa ses kasmak da o kadar kolay olur, müzikteki sesler çok daha detaylı gelir.

Son düzenleme:
Amazon.com.tr hocam yukarıdakileri boşverin. Bu kulaklık hem müzik için hem oyun için çok güzel performans sergileyecektir. İşin iyi kısmı ise kablolu kullanırken bluetooth entegresini bypass edip dümdüz bir kulaklık gibi kullanması. Hem katlanabilir, hem rahat, hem stüdyo kulaklığı olduğu için her şeyi çok daha detaylı duyacaktır. İleride müziğe başlarsa bunu gayet güzel kullanabilir bile. Bir de autoeq dan bi config ayarladı mı, harika bir sonuç çıkacaktır ortaya. Şunu da ekleyeyim, stüdyo kulaklıkları ile ses kasma olayı oyuncu kulaklıklarından kat kat daha iyi.

Yanlış. Empedans değeri bakılacak en son şeylerden birisidir. Empedans değeri sadece kulaklığın direnç değeridir ve empedans arttıkça bilgisayar tarafından beslenmeme ihtimali de olacaktır. 32 ohm olan iyi bir kulaklık, 250 ohm kulaklıklara taş çıkarıyor. Beats kulaklıklar sadece marka satıyor, ses kalitesi o kadar da iyi değil. Müzikte sesleri en tatmin edici seviyede almak için tizlik değerine değil, harman curve'e olan yakınlığına bakılması lazım. Harman curve ise Harman Kardon firması tarafından senelerce süren çalışmaların ardından ortaya sürülen, bir kulaklığın en ideal frekans tepkimesini gösteren bir şey. Kulaklıklarda soundstage diye bir şey vardır, o kaliteli kulaklıklardaki 3D alan hissini sağlayan şeydir. Soundstage ne kadar iyi olursa ses kasmak da o kadar kolay olur, müzikteki sesler çok daha detaylı gelir.
Hocam kuzenim ses mühendisliği okuyor İTÜ de.kendisine danışarak öneride bulunuyorum.

Hocam kuzenim ses mühendisliği okuyor İTÜ de.kendisine danışarak öneride bulunuyorum.
Hocam mixyap kanalını izlemenizi tavsiye ederim o zaman. Okuyor demekle bitmiyor ki. Ses mühendislerinin çoğu ekipman araştırmaz bile, adam stüdyoya gider, hazır ekipmanını kullanır, işini bitirir çıkar. (Kendim mix mastering ve beat ile uğraşıyorum)

Ayrıca bir kez stüdyo kulaklığı takın, bunca zaman RGB ile süslenmiş dandik sürücülü kulaklıkları nasıl kullandığınıza şaşıracaksınız.

Hocam bende oyun ağırlıklı hem de gündelik kullanabileceğim tasarımı güzel sade bir kulaklık arıyorum ne önerirsiniz?
razer barracuda pro düşünüyorum 8000 tl bütçe var

Amazon.com.tr hocam yukarıdakileri boş verin. Bu kulaklık hem müzik için hem oyun için çok güzel performans sergileyecektir. İşin iyi kısmı ise kablolu kullanırken Bluetooth entegresini bypass edip dümdüz bir kulaklık gibi kullanması. Hem katlanabilir, hem rahat, hem stüdyo kulaklığı olduğu için her şeyi çok daha detaylı duyacaktır. İleride müziğe başlarsa bunu gayet güzel kullanabilir bile. Bir de autoeqdan bir Config ayarladı mı, harika bir sonuç çıkacaktır ortaya. Şunu da ekleyeyim, stüdyo kulaklıkları ile ses kasma olayı oyuncu kulaklıklarından kat kat daha iyi.

Yanlış. Empedans değeri bakılacak en son şeylerden birisidir. Empedans değeri sadece kulaklığın direnç değeridir ve empedans arttıkça bilgisayar tarafından beslenmeme ihtimali de olacaktır. 32 ohm olan iyi bir kulaklık, 250 ohm kulaklıklara taş çıkarıyor. Beats kulaklıklar sadece marka satıyor, ses kalitesi o kadar da iyi değil. Müzikte sesleri en tatmin edici seviyede almak için tizlik değerine değil, harman Curve'e olan yakınlığına bakılması lazım. Harman curve ise harman kardon firması tarafından senelerce süren çalışmaların ardından ortaya sürülen, bir kulaklığın en ideal frekans tepkimesini gösteren bir şey. Kulaklıklarda soundstage diye bir şey vardır, o kaliteli kulaklıklardaki 3D alan hissini sağlayan şeydir. Soundstage ne kadar iyi olursa ses kasmak da o kadar kolay olur, müzikteki sesler çok daha detaylı gelir.

Attığınız kulaklık Bluetooth 5 kablosuz bir kulaklık. Eğer LDAC falan varsa telefonun, bilgisayarında desteklemesi lazım. Ayrıca normal sıradan bir müzik kulaklığı ahım şahım bir fark yok. Marshall Major IV Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu daha iyi olur onun yerine veya Marshall Major IV Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Attığınız kulaklık Bluetooth 5 kablosuz bir kulaklık. Eğer LDAC falan varsa telefonun, bilgisayarında desteklemesi lazım. Ayrıca normal sıradan bir müzik kulaklığı ahım şahım bir fark yok. Marshall Major IV Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu daha iyi olur onun yerine veya Marshall Major IV Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Yanlışlıkla 2 kere aynı kulaklığı atmışım. Edifier WH950NB ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleme:

Yanlışlıkla 2 kere aynı kulaklığı atmışım. Edifier WH950NB ANC Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
hocam bilginiz var hehalde bu konuda. benim konuma da bakabilir misiniz?

AKG K361 sıradan bir müzik kulaklığı değil, bir stüdyo kulaklığı. Bluetooth versiyonu normal versiyonu kadar detaylı olmasa da arkadaş müzikle uğraşmadığı için önermedim. Bluetooth devresinden dolayı biraz farkedebiliyor tabii ki. Yine de gayet iyi. Sıradan bir bluetooth kulaklıktan daha iyi olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı