5000 TL'ye monitör önerisi

deniz04

Decapat
Merhaba arkadaşlar, başlıkta belirtilen bütçe dahilinde aşağıda belirttiğim özellikleri barındıran bir monitör arayışındayım. Kullanım amacım oyun oynamak olacak, oynadığım oyun türlerinde FPS en son sırada, genellikle MMORPG ve hikaye tabanlı oyunlar oynamaktayım, beklentim renk konusunda canlı olması. Fiyat performans adı altında kronik sorunları olan monitörleri önermeyin. Gerekirse 500 daha artırabilirim bütçeyi.

24 inc.
2K ekran çözünürlüğü.
Pivot.
IPS panel.
144Hz ve üstü değerine sahip olması.

Son düzenleyen: Moderatör:
27 inc çok mu büyük olur endişesini taşıyorum, 24 inc daha stabil daha seri oluyor genelde diyorlar, görüntü de takılma falan yaşar mıyım acaba.

Hocam 24 inçte 1080p var.
Bilgim yoktu hocam teşekkür ederim bilgilenmiş oldum. RTX ekran kartlarından sonra 2k iyice lügatıma oturdu sizce hangi çözünürlükte ekran tercih etmeliyim.

27 inc çok mu büyük olur endişesini taşıyorum, 24 inc daha stabil daha seri oluyor genelde diyorlar, görüntü de takılma falan yaşar mıyım acaba.

Bilgim yoktu hocam teşekkür ederim bilgilenmiş oldum. RTX ekran kartlarından sonra 2K iyice lügatıma oturdu sizce hangi çözünürlükte ekran tercih etmeliyim.

Bayağı bir zaman geçmiş ama daha almadıysanız eğer 27 inç kesinlikle büyük değil. Daha yeni 24, 27 ve 32 inç monitörler kullandım. Bunların her birinin eşit özelliklerde olduğunu düşünürsek eğer (sadece inç olarak karşılaştırmak için) kesinlikle 32 inç'i tercih ederim. 32 inç'e alışmak için biraz zaman gerekiyor fakat 32 inç monitörden 27 inç'e düştüğünüzde gözünüze çok küçük geliyor. O yüzden 27 inç monitör alırken rahat olun, competitive shooter oynayacaksanız da eğer aşırı yüksek bir seviyede oynamıyorsanız ( 32 inç bile olsa ) çok fark edeceğini sanmıyorum.

Bayağı bir zaman geçmiş ama daha almadıysanız eğer 27 inç kesinlikle büyük değil. Daha yeni 24, 27 ve 32 inç monitörler kullandım. Bunların her birinin eşit özelliklerde olduğunu düşünürsek eğer (sadece inç olarak karşılaştırmak için) kesinlikle 32 inç'i tercih ederim. 32 inç'e alışmak için biraz zaman gerekiyor fakat 32 inç monitörden 27 inç'e düştüğünüzde gözünüze çok küçük geliyor. O yüzden 27 inç monitör alırken rahat olun, competitive shooter oynayacaksanız da eğer aşırı yüksek bir seviyede oynamıyorsanız ( 32 inç bile olsa ) çok fark edeceğini sanmıyorum.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, henüz almadım 27inc monitörle alakalı endişelerim gözü fazla yorması, monitörle beraber oynadığın oyun karakterler, çevre genişleyeceği için gözlerim daha fazla yorulur mu acaba diyorum

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim, henüz almadım 27inc monitörle alakalı endişelerim gözü fazla yorması, monitörle beraber oynadığın oyun karakterler, çevre genişleyeceği için gözlerim daha fazla yorulur mu acaba diyorum.

Rica ederim, ben 6 yıl önce göz ameliyatı oldum bundan ötürü göz kuruluğum var. İşim ve hobilerimden dolayı çoğunlukla monitör karşısındayım. 24 inç'ten 27'ye geçince bir farklılık oluşmadı. Ama bilgisayar gözlüğüyle kullanıyorum, size de öneririm. Ben Atasun'dan almıştım.

Rica ederim, ben 6 yıl önce göz ameliyatı oldum bundan ötürü göz kuruluğum var. İşim ve hobilerimden dolayı çoğunlukla monitör karşısındayım. 24 inç'ten 27'ye geçince bir farklılık oluşmadı. Ama bilgisayar gözlüğüyle kullanıyorum, size de öneririm. Ben Atasun'dan almıştım.

Görüntüde bir hantallaşma meydana geliyor mu peki hz ve ms değerleri ne olmalı.

Geri
Yukarı