5000 TL'ye monitör önerisi

Bütçe
5000

Rip7605

Centipat
AMD Ryzen 7950X.
4080'li bir PC toplamayi düşünüyorum. işlemci kesin de ekran kartı belki değişebilir. En az 4070 Ti alacağım o kesin ona göre bir monitör 165Hz hız aşırtma olmadan IPS panel önerebilirsiniz. Render, Photoshop, 3D modelleme ile uğraşacağım ona göre bir şey önerirseniz iyi olur. renk doygunluğu vb. arada oyun da oynayacağım, rekabetçi, hikayeli o yüzden 165 Hz istiyorum. Fiyatı biraz geçebilirsiniz 3 adet alacağım monitörden 3 adette monitör tutucu önerirseniz çok iyi olur teşekkürler şimdiden.

Bu monitörün indirime girmesini beklerseniz 1.000₺ tasarruf edebilirsiniz. Technopat Sosyal'de sevilen monitörlerden biridir. 180Hz ve IPS paneldir. (1080p)

Bu nasıl renk derinliği 10bit olan monitörlere bakıyorum daha fazla renk olduğu için.
Buna benzer 24 inç bulabilirseniz veya biliyorsunuz çok iyi olur.

AMD Ryzen 7950X.
4080'li bir PC toplamayi düşünüyorum. işlemci kesin de ekran kartı belki değişebilir. En az 4070 Ti alacağım o kesin ona göre bir monitör 165Hz hız aşırtma olmadan IPS panel önerebilirsiniz. Render, Photoshop, 3D modelleme ile uğraşacağım ona göre bir şey önerirseniz iyi olur. renk doygunluğu vb. arada oyun da oynayacağım, rekabetçi, hikayeli o yüzden 165 Hz istiyorum. Fiyatı biraz geçebilirsiniz 3 adet alacağım monitörden 3 adette monitör tutucu önerirseniz çok iyi olur teşekkürler şimdiden.
7950X VE RTX4080li sistemim 1 aydır evde toz tuttu, monitör arayıp, bulup, almak kadar uğraştırıcı ve sıkıntılı bir süreç yokmuş onu anladım.. Ben bu sistem için 10Kyı gözden çıkarmıştım ama şuanda 14Kyı gözden çıkardım fakat yine adam akıllı bir monitör yok 400cd:m HDR400 sertifikalı ve IPS 2K 165Hz olan, o yüzden bütçenizi arttırmanızı tavsiye ederim ki ister istemez mecbur arttıracaksınız, 2.el fiyatları bile şu son haftada güncellendi maalesef..

7950X ve RTX4080'li sistemim 1 aydır evde toz tuttu, monitör arayıp, bulup, almak kadar uğraştırıcı ve sıkıntılı bir süreç yokmuş onu anladım. Ben bu sistem için 10kyı gözden çıkarmıştım ama şu anda 14K'yı gözden çıkardım fakat yine adamakıllı bir monitör yok 400CD: M HDR400 sertifikalı ve IPS 2K 165Hz olan, o yüzden bütçenizi arttırmanızı tavsiye ederim ki ister istemez mecbur arttıracaksınız, 2.el fiyatları bile şu son haftada güncellendi maalesef.

Bu attığım Dell monitör nasıl 1 tane monitör alacak olsam 15-20k yi gözden çıkarırım ama 3 tane alacağım.

Bu attığım Dell monitör nasıl 1 tane monitör alacak olsam 15-20k yi gözden çıkarırım ama 3 tane alacağım.
Atmış olduğun Dell monitör FullHD, sen min 2K ekran isteyen karta gidip FullHD takarsan darboğaz yapacaktır, ha tabii ki işlemci Ryzen 9 7950x olacaksa bu sorunu yüksek ihtimal DSR açarak vs. minimuma indirebilirsin ama emin ol FullHD IPS bir monitör sana 2K kadar kaliteli görüntü ve yüksek FPS'i sağlayamaz. Herkese hakkettiğini vermek gerek, o yüzden o kartı 1080p monitörlerde heba etme, illa 1080p monitör alacağım diyorsan da daha düşük bir sistem maksimum verim alabilirsin.

Hem yüksek Hz hem de 2K monitörler çok pahalı dediğim gibi 3 adet kullanacağım 45k para mantıklı gelmiyor en azından 1 tanesini 2K alıp diğerlerini Full HD alsam olur mu?
Bir de sadece oyun için almıyorum iş için ve oyun için alacağım oyun için haftada maksimum 8-10 saat oynarım yani mantıksız geliyor darboğaz yapması 4080 7950X ile Full HD monitör kullananlar var.

Hem yüksek Hz hem de 2K monitörler çok pahalı dediğim gibi 3 adet kullanacağım 45k para mantıklı gelmiyor en azından 1 tanesini 2K alıp diğerlerini Full HD alsam olur mu?
Hocam oyun oynamayacağım diyorsanız yüksek Hz almanıza gerek yok zaten ama ben yayıncılıkla uğraşacağım diyorsanız o zaman ana monitörünüz 2K 165Hz IPS panel olsa kafi olacaktır. Diğerlerini 165Hz FullHD alabilirsiniz. Amacınız geniş ekransa ve oyun oynamaksa bir tane 34" veya 43" monitör de alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı