5000 TL'ye Oyun Bilgisayarı Toplama

Görkem Kurt

Hectopat
Daha fazla  
1 - 1,5 ay sonra 5000 TL bütce ile oyuncu sistemi toplamayı dusunuyorum. Kasaya ve LED'lere önem verdiğimden, LED'li fanları olan bir kasa olmasını tercih ederim. Oyuncu için Intel mi, Ryzen mi olması gerektiğinden emin değilim ama GTX 1070 olur.
Ayrıyetten kasa haricinde 1070'e uygun 1500 TL'yi pek geçmeyecek, fiyatına göre en iyi monitörden olmasını istiyorum. Önerdiğiniz kasayı not alıp yakın zamanda alacağım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizi gerçekte
Sisteminizi gerçekten beğendim ama anakartta usb gırısı bıraz az geldi onun yerine biraz dahs fazla olanı varmıdır sizce? Varsa fiyat ne kadar artar

Hocam evet sistem güzel ama bayağıdır bakıyorum böyle güvenilir siteler yerine Nanokatalog, İncehesap gibi sıkıntı çıkaran yerleri seçiyorsunuz. Lütfen önermeyin bu siteleri. Eğer gerçekten güvenilir ve fiyat bakımından ekonomik olarak İtopya ve İnventus mevcut. Bunun gibi müşteri hizmetleri kaliteli mağazalara bakmanızı öneriyorum size.

Hocam evet sistem güzel ama bayağıdır bakıyorum böyle güvenilir siteler yerine Nanokatalog, İncehesap gibi sıkıntı çıkaran yerleri seçiyorsunuz. Lütfen önermeyin bu siteleri. Eğer gerçekten güvenilir ve fiyat bakımından ekonomik olarak İtopya ve İnventus mevcut. Bunun gibi müşteri hizmetleri kaliteli mağazalara bakmanızı öneriyorum size.
Evet ama ben tanıdığım pc toplayan bırısı var o kendısı parçaları sipariş daha ucuza getirticek yanı bana daha az mâl olucak

O mağazalar sürekli sorun çıkarmıyor. Bu senin kişisel görüşündür. Millete kötüleme bu mağazaları mümkünse.

O mağazalar sürekli sorun çıkarmıyor. Bu senin kişisel görüşündür. Millete kötüleme bu mağazaları mümkünse.
Dostum yorumu düzgün oku. Orada “Sürekli” demiyorum. Ayrıca özellikle Nanokatalog’un sorun çıkardığını herkes biliyor. Örtbas etmeye çalışmayın derim size. Daha bilindik, köklü ve kaliteli siteleri önerin lütfen. Ayrıca mağazanın kötü olması kişisel görüşüm değil. Büyük bir çoğunluk sitenin ürünleri yurtdışından getirdiği için teslimatta sıkıntı çıkarttığını biliyor.

Depoları Avrupa'da olan firmaların tedarik süreçleri 7 gün'e kadar çıkabiliyor. Türkiye'ye gelmesi tekrar kargolanmasıyla 14 gün bile sürebiliyor. Satın alım yaparken acil bir durumunuz varsa tercih etmezsiniz olur biter. Alırken göz önünde bulundurun bu durumu. Stok durumunu mutlaka sorun yani.

Ben bilgisayar toplarken anakartı Nanolog'tan aldım. Müşteri temsilcisi ilgilenme konusunda bir sorun yaşamadım. Ama ürünü 14 gün'de elime geçti. Ama ben bu durumu biliyordum. Zaten uyarılmıştım. Bana satıcı ürünün Türkiye'de bulunmadığını Avrupa'dan getirteceği söylemişti.

1 - 1,5 ay sonra 5000 TL bütce ile oyuncu sistemi toplamayı dusunuyorum. Kasaya ve LED'lere önem verdiğimden, LED'li fanları olan bir kasa olmasını tercih ederim. Oyuncu için Intel mi, Ryzen mi olması gerektiğinden emin değilim ama GTX 1070 olur.
Ayrıyetten kasa haricinde 1070'e uygun 1500 TL'yi pek geçmeyecek, fiyatına göre en iyi monitörden olmasını istiyorum. Önerdiğiniz kasayı not alıp yakın zamanda alacağım. Şimdiden teşekkürler.
@Neko yardımcı olabilirsen sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı