5000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
5k-7.5k
Ryzen 5 5600G 2750 TL.

Gigabyte B450 anakart 1650 TL.

Apacer Nox 8x2 16 GB 3600MHz DDR4 RAM 1000 TL.

Seagate FireCuda 250 GB M.2 NVMe SSD 400 TL.

Power Boost 250W PSU 275 TL(PSU hakkında yanılgınız olmasın 250W en berbat PSU'lar bile en güçlü APU sistemler için fazlasıyla yeterli. Bu PSU'yu sıfır almanızı önermem 2. el daha yüksek W daha kaliteli PSU'lar var fakat illa sıfır alınacaksa tercih edilebilir. Ekran kartı takacağınız zaman da değiştirmeniz gerekir)

Toplam 6075 TL yapıyor.

Ryzen 5 5600G işlemci.
Gigabyte B450 anakakart(masraftan kaçmak için A320 veya A520 koymadım OC destekli B450 koydum. Bütçesi daha az olanlar onları da tercih edebilir.)
8x2 3600 MHz 16 GB RAM (tek slot 8 yapıp bırakmadım RAM'ler Max performans için 3600 MHz ve 16 GB Dual channel.)
Seagate FireCuda 250 GB SSD(SATA dandik SSD koymak yerine M.2 NVMe DRAM'li kaliteli bir SSD koydum.)
Power Boost 250W PSU(PSU konusunu açıkladım zaten. Elinizde 200 250W PSU varsa bile sorunsuzca kullanabilirsiniz. Sistem yüke girmeyeceği için elektrik vs gitmesinde dahi sorun çıkarmayacaktır.)

Power Boost PSU mu? 😂
Sistem de kasa yok. İşlemci tray fan yok.😂

Power Boost PSU mu? 😂
Senin attığın sistemdeki PSU FSP miydi? Ayrıca yazdığımı okumadan yorum yaptığın çok bariz. Maksimum 100w çeken sistem için 500 600w sertifikalı PSUlara gerek yok. En azından ekran kartı alana kadar rahatlıkla götürecek bir psu. Kasa yok evet uzay sistem kullanılacak. Fan için de 100 150 tl civarı alternatifler var toplayacak arkadaşa ben bile yollarım AM4 fanı.

Power Boost PSU mu? 😂
Hatırlatayım senin attığın sistemde 4300g işlemci A520 chipsetli anakart 3200mhz ram 128 gb sata ssd 300w powerboost psu var. Bana gülmeden önce aç kendi attığın sisteme bak. :)

Senin attığın sistemdeki PSU FSP miydi? Ayrıca yazdığımı okumadan yorum yaptığın çok bariz. Maksimum 100W çeken sistem için 500 600W sertifikalı PSU'lara gerek yok. En azından ekran kartı alana kadar rahatlıkla götürecek bir PSU. Kasa yok evet uzay sistem kullanılacak. Fan için de 100 150 TL civarı alternatifler var toplayacak arkadaşa ben bile yollarım AM4 fanı.

Ben sistemi toplamadım topladığımı da iddia etmedim hazır sistem öneride bulundum. Sen 6000 TL'ye 5600G sıfır adı altında sistem toplarım dedin fakat beceremedin. 6000 TL dedin fan yok ek maliyet kasa yok ek maliyet kaç kişiye fan göndereceksin? Kaç kişi uzay montaj kullanmak isteyecek?

Ben sistemi toplamadım topladığımı da iddia etmedim hazır sistem öneride bulundum. Sen 6000 TL'ye 5600G sıfır adı altında sistem toplarım dedin fakat beceremedin. 6000 TL dedin fan yok ek maliyet kasa yok ek maliyet kaç kişiye fan göndereceksin? Kaç kişi uzay montaj kullanmak isteyecek?

Bu paraya bu kadar kaliteli kullanmak isteyen herkes uzay sistem kullanabilir. İlla fanlı istiyorsan A520 alırsın anakartı işlemciyi kutulu şekilde alırsın canım benim. Ayrıca elimde zibilyon tane AM4 fanı var, merak etme herkese yollarım. Beceremedim demeden önce kendi attığın sistemin ne kadar berbat olduğuna bak. :D

Geri
Yukarı