50000 TL Intel ve Nvidia Tabanlı Sistem Toplama

Daha fazla  
Merhaba.
Ben 1 senedir Twitch platformunda yayın yapıyorum. Ve kendi kullandığım sistemi satıp "İncehesap" sitesindeki linkini paylaşacağım bir hazır sistem satın almayı düşünüyorum. Ancak darboğaz oluşturur mu ve oyun oynamanın yanında Adobe gibi görsel tasarım programlarını rahat kullanmamızı sağlar mı? Onu bilemiyorum. Intel ve NVIDIA tabanlı bir sistem olmasını planlıyorum tabii. Uzun zaman götürecek ve 4K çözünürlüğünde video işlemlerini rahat yapabilecek şekilde olmasını düşünüyorum.
Bütün önerilerinize açığım.
İncehesap-Razor Crest Hazır SistemEkran Alıntısı.PNG

54.333 TL.
Ekran kartı.

İşlemci.

Anakart.

SSD.

RAM.

Kasa

PSU.

Sıvı soğutma.

Biraz aşıyor ama kaliteli parçalar mesela 4070 Ti, 3 fanlı sıvı soğutma, R7 7700, 14600Kf'den daha iyi.
@408157

14600KF yerine önerebileceğiniz ve darboğaz yaşatmayacak aynı 14.nesilden hangi işlemciyi önerirsiniz? 50000 TL'yi aşabilir o konuda sıkıntı yok. Yeter ki işlemci ve ekran kartı arasında uyumsuzluk yaşatmasın ve darboğaz çıkartmasın istiyorum.

14600KF yerine önerebileceğiniz ve darboğaz yaşatmayacak aynı 14.nesilden hangi işlemciyi önerirsiniz? 50000 TL'yi aşabilir o konuda sıkıntı yok. Yeter ki işlemci ve ekran kartı arasında uyumsuzluk yaşatmasın ve darboğaz çıkartmasın istiyorum.

14. nesil oldukça kısıtlı 14600Kf'nin yukarısında 14700k var o fiyatada R9 7900x3D ya da R7 7800x3D var. Yani AMD daha mantıklı. Ayrıca Ryzen 7000 serisi ve 14. ve 13. nesil (i3 olan hariç) darboğaz yapmaz bu konuda endişeniz olmasın.

Intel... Bunu almayın. Desteği biten soketin işlemcisini almak mantıksız. Zaten DDR5 anakartları Intel'in çok pahalı. Tabii, zorlama yok.
AMD;
51628.
Ekran kartı odaklı;
56398.
Kısma; (mantıksız)
55068.
Intel;
55198.
Bu işlemcinin ne kadar sıcak çalıştığı hakkında bilgim yok. Daha iyi derseniz, bu var her seçenek için;

@Prokas R7 7700 ve A620 anakart...

A620 diye şey yapmaya gerek yok. Chipset yerine soğutmasına da bakmak lazım. VRM soğutucusu var, ne kadar iyidir bilemem. Ama öyle çıplak anakart değil. Üst seviye A620, giriş seviye B650'den daha iyidir örneğin. Ama a chipset olması belirli az özellik ve yükseltme için problem olabilir.

Geri
Yukarı