12.500 TL İntel ve Nvidia Tabanlı Sistem Toplama

spikespiegel104

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar,
2-3 gün sonra bir sistem toplayacağım. Amacım yayın yapmak ve competitive oyunlar oynamak. 144 Hertz monitör ve 1080P çözünürlük benim için kafi. Fakat sistemin intel ve nvidia tabanlı olmasını istiyorum. Ryzen işlemcilere içim bir türlü ısınamadı. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Selamlar,
2-3 gün sonra bir sistem toplayacağım. Amacım yayın yapmak ve competitive oyunlar oynamak. 144 Hertz monitör ve 1080P çözünürlük benim için kafi. Fakat sistemin intel ve nvidia tabanlı olmasını istiyorum. Ryzen işlemcilere içim bir türlü ısınamadı. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.
1080P oynucaksanız o bütçe fazla geldi bana.

İ5 9600K - 1900 TL
MSİ Z390-A PRO - 900 TL
Curcial RGB PRO 16GB (2X8) - 1000 TL
RTX 2060 - 2600 TL
Monitör arkadaşların Samsung 144 hz tavsiyeleri vardı onu yazarlar model hatırlamıyorum.
GP Hypnos kasa - 500 TL

Cooler Master Watt 650W 80+ Bronze Aktif PFC 120mm Fanlı PSU - 480 TL

Sıvı soğutma ya da sağlam bi fan alabilirsin, 9. Nesil işlemciler fazla ısınmazlar. Onu arkadaşlar daha iyi önerir.
Bence bunu hemen yapıştırın gitsin. Su gibi gidiyor stokları bitmeden. :)
Galax RTX2060 6GB 1-Click OC 192Bit GDDR6 Ekran Kartı (GLX-26NRL7HPX7OC) - ÖN SİPARİŞ! - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri

Kart olarak rtx 2070 işlemci olarak i7 9700k düşünmüştüm. SSD elimde mevcut. Almışken iyi bir sistem almak iyi olmaz mı? hem açacağım yayınlarda iyi performans almam gerekiyor.

Ekran kartı işlemci ve anakart zaten belirli bir segmentte olacak. Rtx 2070 veya gtx 1080, i7 9700k, orta halli bir z390 anakart. Kafam en çok kasa, psu ve işlemci soğutucusunda karışıyor. Hava sirkülasyonu kötü falan diyorlar bazı kasalarda o yüzden kafam biraz karışıyor açıkçası. Güzelinden kasa, psu ve işlemci soğutucusu önerir misiniz? sıvı soğutma olmasına gerek yok OC yapmayacağım.

Ekran kartı işlemci ve anakart zaten belirli bir segmentte olacak. Rtx 2070 veya gtx 1080, i7 9700k, orta halli bir z390 anakart. Kafam en çok kasa, psu ve işlemci soğutucusunda karışıyor. Hava sirkülasyonu kötü falan diyorlar bazı kasalarda o yüzden kafam biraz karışıyor açıkçası. Güzelinden kasa, psu ve işlemci soğutucusu önerir misiniz? sıvı soğutma olmasına gerek yok OC yapmayacağım.
OC yapmayacaksanız K serisi bir işlemci almanıza gerek yok.i7 8700 yeterli olur.1080P sistem toplayacaksanız 12.500 TL çok yüksek bir rakam.Kim bilir belki ileride fikriniz değişir.Artık gelecek 2K ve 4K çözünürlük.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı