50000 TL sistem önerisi

Bütçe
50000

Aka Hasan Sabbah

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun zamandır masaüstü sistem toplamak istiyorum. Bu konulara pek hakim değilim. Bu nedenle fikirlerinize ihtiyacım var. Her türlü oyunu oynuyorum. O nedenle genel bir sistem toplamak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla bütçeme göre 4070 Ti'lı DDR5 bir sistem toplayabiliyorum. Bu bütçe dahilinde daha iyi önerileriniz varsa açığım. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ekran kartını Palit 4070 Ti Super yap, RAM'ları 2x16 Lexar Thor 6000MHz yap.
Hepsi yaklaşık 50.4K tutacak.

Ekran kartını Palit 4070 Ti Super yap, RAM'ları 2x16 Lexar Thor 6000MHz yap.
Hepsi yaklaşık 50.4K tutacak.

Teşekkür ederim, 4070 Ti Super'e oranla işlemci yeterli kalıyor mu sizce darboğaz vs açısından pek anlamıyorum.

Arkadaşlar uzun zamandır masaüstü sistem toplamak istiyorum. Bu konulara pek hakim değilim. Bu nedenle fikirlerinize ihtiyacım var. Her türlü oyunu oynuyorum. O nedenle genel bir sistem toplamak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla bütçeme göre 4070 Ti'lı DDR5 bir sistem toplayabiliyorum. Bu bütçe dahilinde daha iyi önerileriniz varsa açığım. Şimdiden teşekkürler.
Monitör nedir ? Veya alacak mısınız ? Monitör dahil bütçe nedir ?

Monitör nedir? Veya alacak mısınız? Monitör dahil bütçe nedir?

Evet alacağım, monitör için maksimum ayırabileceğim bütçe 10.000TL. 2K ve bütçe dahilinde olabildiğince yüksek Hz monitör önerilerinize de açığım hocam.

1100 TL daha verip FSP kasa almanızı öneririm hocam.

Bütçemi ne kadar zorlayabilirim bilmiyorum ama FSP kasa dediğinizin tam olarak avantajı nedir?

Evet alacağım, monitör için maksimum ayırabileceğim bütçe 10.000TL. 2K ve bütçe dahilinde olabildiğince yüksek Hz monitör önerilerinize de açığım hocam.

Bütçemi ne kadar zorlayabilirim bilmiyorum ama FSP kasa dediğinizin tam olarak avantajı nedir?

FSP kasa çok mantıklı. Sistemde df kasa ile Frisby PSU veriyorlar. FSP kasa secersenız FSP PSU ile geliyor. Kaliteli markadır. Bence de kesin FSP yapın.

Monitör tavsiyem,

Son düzenleme:

İleride işlemci yükseltirim anakartım güzel olsun 4070 ile idare ederim diyorsanız şu sisteme 1. görseldeki özelleştirmeyi yapın.
Eğer 4070tis ekran kartım olsun 16gb ram sonra yükseltirim falan diyorsanız
Bu 2. görseldeki gibi özelleştirilip yanına
Bu soğutucu alınabilir. 2. sisteme bütçe varsa lexar thor seçersiniz 52k falan oluyor.
Monitör de bu.

Dosya Ekleri

• 1713801946801.png
    1713801946801.png
    66,8 KB · Görüntüleme: 8
  • 1713801987151.png
    1713801987151.png
    63 KB · Görüntüleme: 8
FSP kasa çok mantıklı. Sistemde df kasa ile Frisby PSU veriyorlar. FSP kasa secersenız FSP PSU ile geliyor. Kaliteli markadır. Bence de kesin FSP yapın.

Monitör tavsiyem,
Arkadaşın dediği gibi FSP psu kalitelidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı