5000TL ile anakart, işlemci ve PSU önerisi

• Konuyu başlatan metozz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 297
Bütçe
5000
A320'nin cilalanmış halini atıyorsun. Üstelik aynı paraya B550 var. @Rona @Shimada Sensei Linux'ta böyle bir stabillik sorunu var mı AMD'de?

Hocam Windows'taki mevzunun tam tersi desek yeridir :D. AMD sürücüleri Linux tarafında NVIDIA sürücülerine kıyasla çok daha sağlıklı çalışıyor ve direkt kernele entegre geldiğinden NVIDIA gibi ekstradan sürücü kurmanız gerekmiyor. Ayrıca NVIDIA'nın aksine Wayland(görüntü sunucusu) tarafında uzun zamandır sorunsuz çalışıyor. Tabii son 1 yıldır falan bu durum değişti biraz. NVIDIA sürücü kaynak kodlarını Linux tarafında açık kaynak yapınca onu da kernele dahil ettiler ama sadece 3000 ve 4000 serisi kartlar için destek sunuyor bu sürücüler. Wayland tarafında da çok iyi bir konuma gelmese de güzel ilerleme kaydettiler ama hala Linux tarafında açık kaynak AMD sürücüleri açık kaynak NVIDIA sürücülerinden daha iyi çalışıyor gördüğüm kadarıyla.

Intel olursa daha iyi olur Dual boot olarak Linux kullandığım için.

Ek olarak MX4 termal macunum da var.

İdareden kendi RAM'lerimi kullanırım ileri zamanda RAM'leri değişirim sıfır bir işlemci daha iyi olur benim düşüncem.

Hem Intel hem de AMD işlemciler Linux tarafında gayet iyi çalışıyor hocam. AMD almanız bir sorun olmaz.

@CEO of SM Technology GPU tarafından söz ediliyor gibi gördüm Intel'i görmediğim için. Konuyu baştan okuyunca anladım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı