5000TL İle Sistem Toplama

ilkerTürk

Hectopat
Daha fazla  
Sizden bir sistem toplamanızı rica edeceğim. Monitör dahil bütçe 5000 TL. Oyun sistemi oaucak ve birkaç isteğim var. Aanakart ileriye dönük bir kart olsun; ilerde RAM, işlemci ve ekran kartı vb. değiştirip yola devam edebileyim ve sistemde ne gerekiryosa ekleyin.

KDV Dahil Toplam:5112 TL
Olmuş mudur acaba :d ?
5k M+ RX 580.png

hocam yazmayı unutmuşum ekran kartı nvidia olursa çok makbule geçer :)birde bu sisteme soğutucu gerekmezmi sıvı soğutma

Son düzenleme:
hocam yazmayı unutmuşum ekran kartı nvidia olursa çok makbule geçer :)birde bu sisteme soğutucu gerekmezmi sıvı soğutma

Ryzen stok fanı yeterli olur sıvı soğutma şart değil. Rx 580 in Rakibi GTX1060 olduğu için sisteme onu ekleyebilirsiniz. Çok fazla fiyat farkı yok zaten. Biraz daha pahalıya mâl olabilir. O da bütçeni çok aşar ise kasa ve monitörde ufak değişikliklerle bütçeyi tekrar dengelersin. Ama olay şu; Rx 580 Gtx 1060 kartına göre daha iyi bir seçim.

Ryzen stok fanı yeterli olur sıvı soğutma şart değil. Rx 580 in Rakibi GTX1060 olduğu için sisteme onu ekleyebilirsiniz. Çok fazla fiyat farkı yok zaten. Biraz daha pahalıya mâl olabilir. O da bütçeni çok aşar ise kasa ve monitörde ufak değişikliklerle bütçeyi tekrar dengelersin. Ama olay şu; Rx 580 Gtx 1060 kartına göre daha iyi bir seçim.
peki hocam son sorum bu anakartın üstünde dediğim gibi ilerde değişiklilik yapılabilir mi daha iyi parçalarla bu arada ilgin için teşekkürler tekrar

peki hocam son sorum bu anakartın üstünde dediğim gibi ilerde değişiklilik yapılabilir mi daha iyi parçalarla bu arada ilgin için teşekkürler tekrar

Anakartın kendi soketi zaten uzun ömürlü. Destekleyen kartlarla SLI ve CrossFire yapabilirsin. Yani mesela şimdi bir tane Rx 580 aldın diyelim. Bir süre sonra yeni kart almak yerine bir tane daha RX 580 alarak performansı arttırabilirsin. Senin seçimine kalmış. Bir de belirtmek isterim; senin bütçe aralığındaki Nvidia ekran kartı olan GTX 1060 SLI desteklemiyor. Yani Rx 580 ile yaptığın çoklu ekran kartı kullanma olayını GTX 1060 kartında yapamıyorsun. Anakart her türlü götürür rahat ol. [emoji5]

KDV Dahil Toplam:5112 TL
Olmuş mudur acaba :d ?
Eki Görüntüle 229946
Bu sistem güzel ama Ryzen işlemcilerde ram frekansı oyun performansına da render performansına da güzel bir katkı yapıyor. 2400 MHz yerine 3200 MHz ram takılırsa daha hoş olur. Kasayı da biraz fazla buldum. Corsair Carbide 100R gibi bir kasa alıp PSU'yu 'High Power 750 watt 80+ Bronze' gibi bir PSU ile değiştirirseniz çift ekran kartlı konfigürasyon için de PSU uygun hale gelmiş olur.
High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Power Supply Fiyatı

Bu sistem güzel ama Ryzen işlemcilerde ram frekansı oyun performansına da render performansına da güzel bir katkı yapıyor. 2400 MHz yerine 3200 MHz ram takılırsa daha hoş olur. Kasayı da biraz fazla buldum. Corsair Carbide 100R gibi bir kasa alıp PSU'yu 'High Power 750 watt 80+ Bronze' gibi bir PSU ile değiştirirseniz çift ekran kartlı konfigürasyon için de PSU uygun hale gelmiş olur.
High Power 750W 80+ Bronze 56A@12V Power Supply Fiyatı

3200 MHz RAM fiyatları beni üzdü şöyle bir bakınca. [emoji5] Dediğiniz gibi RAM frekansı Ryzen için önemli. Ama devasa bir fark olacağını da düşünmüyorum. Ben biraz gösteriş sevdiğim için kasa seçimini göz zevkime göre yapıyorum. Huyum işte. [emoji5]

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı