5000TL Intel PC toplama

Bütçe
5000 TL
Hocam bende oyun oynamayı çok seviyorum tüm oyunları en üst düzey oynamak istiyorum.
Ryzen 5 2600.
AMD RX 570 8 GB o.c (256 Bit)
16 GB 3000 MHz RAM.
B450M anakart.
SSD en az 500 MB okuma yazması olsun.
Bir de bu sistemi iyi bir şekilde hava akışı sağlayacak kasa olan Corsair v Spec Delta.
Kule tipi bir hava soğutucu.
Sana 1080P Ultra'da 70'in üstüne inmiyecektir.
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 12nm İşlemci | ITOPYA
MSI Radeon RX570 ARMOR OC 8GB GDDR5 256 Bit Ekran Kartı | ITOPYA
GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI DVI VGA mATX Anakart | ITOPYA
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
XPG 16GB (2x8GB) Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Dual Kit Ram | ITOPYAADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5" SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma) | ITOPYA

Hocam hepsi tam 4998 TL tutuyor.
Bir sisteme tek yapman gereken 1ms 75 Hz(144 olsa dah iyi olur) alman.

Bu sistemi tavsiye etmiyorsunuzdur umarım. RX 570 8 GB ve 4 GB arasında 3 FPS anca vardır. R5 2600 yerine R5 1600 AF daha iyi olur. SSD kronik sorunlu. Işlemci soğutucuya gerek yok.

Bu sistemi tavsiye etmiyorsunuzdur umarım. RX 570 8 GB ve 4 GB arasında 3 FPS anca vardır. R5 2600 yerine R5 1600 AF daha iyi olur. SSD kronik sorunlu. Işlemci soğutucuya gerek yok.

Bu sistemi tavsiye ediyorum çümkü bu sistemi bir arkadaşım aldığı için v ehiçbir sıkıntı yok.
SSD kronik sıkıntısı yok.
Ben 2. bilgisayarımda o SSD'yi kullanmaktayım.
VRAM FPS için değil tamam günümüz oyunları için 4 GB sınırda fakat ileride çıkacak oyunlar muhtemel olarak daha fazla VRAM istiyecektir.
Evet işlemci soğutucusuna gerek AMD'nin stok soğutucusuda çok başarılı.
Fakat sistemi işlemci yönünden upgrade edeceğimiz zaman kulanmakta fayda var.
1600 AF evet çok iyi işlemcilerden ama biraz ileriye dönük olsak iyi olur.

Bu sistemi tavsiye ediyorum çümkü bu sistemi bir arkadaşım aldığı için v ehiçbir sıkıntı yok.
SSD kronik sıkıntısı yok.
Ben 2. bilgisayarımda o SSD'yi kullanmaktayım.
VRAM FPS için değil tamam günümüz oyunları için 4 GB sınırda fakat ileride çıkacak oyunlar muhtemel olarak daha fazla VRAM istiyecektir.
Evet işlemci soğutucusuna gerek AMD'nin stok soğutucusuda çok başarılı.
Fakat sistemi işlemci yönünden upgrade edeceğimiz zaman kulanmakta fayda var.

Sistemi alınca hemen sıkıntı çıkmaz zaten. İkincisi foruma sorun hatta konulara bakın SSD kronik sorunlu olduğunu görürsünüz. İkincisi biz soğutucu overclock yapıldığı zaman tavsiye ediyoruz. VRAM ise 3 sene yetecektir.

Sistemi alınca hemen sıkıntı çıkmaz zaten. İkincisi foruma sorun hatta konulara bakın SSD kronik sorunlu olduğunu görürsünüz. İkincisi biz soğutucu overclock yapıldığı zaman tavsiye ediyoruz. VRAM ise 3 sene yetecektir.

Arkadaşım sistemi 2019'un başından beri kullanıyor hiçbir sıkıntı yok.
Kronik sıkıntılı olabalir fakat hiçbir sıkıntı yok.
Soğutucu overclocta tavsiye ediliyor fakat arkadaşımızda overclock yapar.
3 Sene ye kadar zaten arkadaşımız kendine iyi bir ekran kartı upgrade yapacaktır.
SSD yi kullanıyorum 1 senedir bi sıkıntı yok. 2018 in sonundan beri kullanıyorum
fakat kronik sıkıntı nedir bilmiyorum. hocam peki kronik sıkıntı varsa bu ne gibi sıkıntılara yol açar

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı