5000TL Mühendislik için tablet önerisi

Taha Okan

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar,
Uzay mühendisliği öğrencisiyim. Teknik çizim ve Cad programları(SolidWorks, CATIA, NX) kullanıyorum. Artık okulumda da bu programları kullanmaya ihtiyacım oluyor, laptop taşımak istemediğim ve artık deftere değil kitapları PDF indirerek ekrana not almak istediğim için Cad, tasarım programları çalıştıran, not tutmak için ideal uygun fiyatlı kalemli bir tablet arıyorum. Fiyat bandım maksimum 5000TL çok zorlarsam 6000TL. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar,
Uzay mühendisliği öğrencisiyim. Teknik çizim ve Cad programları(SolidWorks, CATIA, NX) kullanıyorum. Artık okulumda da bu programları kullanmaya ihtiyacım oluyor, laptop taşımak istemediğim ve artık deftere değil kitapları PDF indirerek ekrana not almak istediğim için Cad, tasarım programları çalıştıran, not tutmak için ideal uygun fiyatlı kalemli bir tablet arıyorum. Fiyat bandım maksimum 5000TL çok zorlarsam 6000TL. Önerilerinizi bekliyorum.

iPad 9 alabilirsiniz yanında Apple pencilde alırsak 6 bin.

iPad 9 alabilirsiniz yanında Apple pencilde alırsak 6 bin.
iPad düşündüm fakat RAM i aklımda şüphe yarattı. Not alma konusunda ya da çizim konusunda iPad'in üstüne daha iyi bir tabletin olduğunu düşünmüyorum fakat CAD programları da çalıştıracağım için SolidWorks tarzı uygulamaları açar mı şüphe ediyorum.

iPad düşündüm fakat RAM'i aklımda şüphe yarattı. Not alma konusunda ya da çizim konusunda IPad'in üstüne daha iyi bir tabletin olduğunu düşünmüyorum fakat Cad programları da çalıştıracağım için SolidWorks tarzı uygulamaları açar mı şüphe ediyorum.

Açar diye düşünüyorum. RAM hakkında iyi olmayabilir ama ben hiçbir şekilde kasma problemi yaşamadım.

Anladım teşekkür ederim. Peki Huaweri Matepad 11 hakkında bilginiz var mı? Şu an uygun bir fiyatta indirimde onu düşünüyorum.

Anladım teşekkür ederim. Peki Huaweri Matepad 11 hakkında bilginiz var mı? Şu an uygun bir fiyatta indirimde onu düşünüyorum.
Kağıt üstünde Apple 9.nesilden daha iyi genel anlamda fakat google'ın desteklemediğini göz önünde bulundurun. Yoksa ekran kalitesi özellikle muazzam.

Teşekkür ederim :)

Son bir sorum olacak iPad 9.nesilmi yoksa Samsung Tab 7s mi sizce?
Ben her zaman Apple tarafındayım. Ip 11, app watch ve airpods pro kullanıcısı olarak sanırım 7S seçerdim fakat onların fiyatı 8000+ diye biliyorum. O kadar para vereceksen 2.el temiz ipad 10.nesil bulursun diye düşünüyorum. He sadece bu 2'si arasındaysa dediğim gibi Apple kullanıcısı ve fan'ı olarak S7 öneririm. Gerçekten eski nesil apple ürünleri, yeni ürünlerini gördükçe biraz kalas geliyor bana.

Geri
Yukarı