5000TL Sistem Tavsiyesi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 5000TL'ye sistem toplayacağım. Aslında Msi GS70 alacaktım 5000TL'ye Amerika'dan ama kasa daha mantıklı geldi. Phoenix obvilion da çok hoşuma gitti ama siz ne dersiniz? Obvilion yerine kendim GTX980'li bir kasa toplayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı yerlerden bakabilirsiniz. Bu fiyatlar ortalama fiyatlardır. Zaten 5000 TL'ye çok rahat toplayabilirsiniz dediğim gibi bir sistemi. :)

Hadi bir de sistem toplayayım. :) Uzun zaman oldu.
1.png

Dostum, adamın 5000 TL bütçesi var, 3300 TL'ye sistem toplamışsın monitör hariç. Bir işlemcinin oyunlarda vazifesi, matematiksel hesapları yapıp ekran kartının yükünü taşımaktır(kaba tabir ile). İ5 6500'ın yükünü taşıyamayacağı tek GPU'lu bir ekran kartı yok ve ilerleyen oyun teknolojisine bakarsak 3-4 yıl olacağa da benzemiyor diyebiliriz kaba tahmin ile. Ekran kartından çok kısmışsın. Değil 2-3 yıl beklemeyi, şimdiden çoğu oyunda MSAA gibi ayarlarda sıkıntı çıkartacaktır bu kart. Şahsi düşünceme göre sistem olmamış. Ayrıca soğutma koyman lazım. O işlemcinin yanında soğutma gelmiyor. ;)

Dostum, adamın 5000 TL bütçesi var, 3300 TL'ye sistem toplamışsın monitör hariç. Bir işlemcinin oyunlarda vazifesi, matematiksel hesapları yapıp ekran kartının yükünü taşımaktır(kaba tabir ile). İ5 6500'ın yükünü taşıyamayacağı tek GPU'lu bir ekran kartı yok ve ilerleyen oyun teknolojisine bakarsak 3-4 yıl olacağa da benzemiyor diyebiliriz kaba tahmin ile. Ekran kartından çok kısmışsın. Değil 2-3 yıl beklemeyi, şimdiden çoğu oyunda MSAA gibi ayarlarda sıkıntı çıkartacaktır bu kart. Şahsi düşünceme göre sistem olmamış. Ayrıca soğutma koyman lazım. O işlemcinin yanında soğutma gelmiyor. ;)
Ben bu ekran kartının yeteceğini zannediyorum. Evet soğutma koymayı unutmuşum. Bu kendi fikrimle kurduğum bir sistemdi. Arkadaş bunun ekran kartını yükseltebilir. Fakat ben hep ekran kartı değilde upgrade edilebilir sistem istedim. Bu benim fikrimdi ama siz de haklısınız tabii.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı