5000TL'ye RX 570 sistem alınır mı?

Toplayayım. 2. el piyasası:

Ekran kartı 2500 TL
İşlemci 750 TL
Anakart 450 TL
16 GB RAM 400 TL
SSD 250 TL
500W güç kaynağı 250 TL

5K etmiyor. Ayrıca bu işlemci yerine aynı fiyata 2. el Intel çok daha performans veren işlemci alınabilir.

Siz toplayın 8K nasıl yapacak 2. el piyasası? Çok merak ediyorum...

Fiyatlar normal görünüyor ama bulmak zor onları o fiyattan :D Kasayı da koyduğun zaman 5K yı geçer. Söylediğiniz gibi olmadı yani daha ucuza gelmedi sistem, bence normal fiyat ama 570 yerine GTX 1060 almak daha iyi olabilir.

Fiyatlar normal görünüyor ama bulmak zor onları o fiyattan :D Kasayı da koyduğun zaman 5K yı geçer. Söylediğiniz gibi olmadı yani daha ucuza gelmedi sistem, bence normal fiyat ama 570 yerine GTX 1060 almak daha iyi olabilir.

Şahsen benim takıldığım yer işlemci. Eminim bundan daha iyi işlemcisi olan bir sistem 5k bulunabilir. Ryzen 5 1600 nedir yahu :) Düpedüz ekran kartı kıtlığından faydalanmaya çalışan birisi işte...

Şahsen benim takıldığım yer işlemci. Eminim bundan daha iyi işlemcisi olan bir sistem 5k bulunabilir. Ryzen 5 1600 nedir yahu :) Düpedüz ekran kartı kıtlığından faydalanmaya çalışan birisi işte...
1600 o kadar da kötü değil hocam fiyatına göre gayet güzel işlemci.

PSU, SSD, RAM ve anakart modellerini bilmeden yorum yapamayız.

Şu anki piyasa göre normal. Ama @recepbaltaş'ıseveninsan hocamın dediği gibi bütün donanımları söylersen daha iyi olur.

Kasa ve PSU Power Boost, SSD Patriot Burst 240GB, anakart Gigabyte B450M S2H, RAM 2 tane XPG Gammix D30. bütçem 6000TL.

Tamam 400 TL yazdığım RAM'ler 600 TL olsun 2. el olarak. Yine de 5K tutmuyor. Ben bilmem piyasayı Ryzen 5 1600 işlemcisi olan bir 2. el sistem için "8k tutar" diyenler bilir daha çok :)
GTX 1060 i5 8400 Oyun Bilgisayarı - Toplama Masaüstü Modeller İlanları sahibinden.com'da - 933884082

Yani ilanlara baktığınız zaman çok daha avantajlı sistemlerin olduğunu göreceksiniz. Şimdi bu ilanda ki sistem de 16 GB yerine 8 GB RAM, 240GB SSD yerine 128 GB SSD var diye de beni yuhalamazsınız değil mi? :) sadece işlemcisi bile Ryzen 5 1600'den daha performanslı ki sistem içinde GTX 1060 6 GB ekran kartı var. Her türlü daha iyi. SSD ve RAM takvisyesi yapılabilir.

Büyük şehirlerde bu ürünler elden ele şeklinde alınabilir.

Hocam attığınız alttaki ilanın sahibiyle önceden konuşmuştum ama 5000TL çok ucuz geldi bu sistem için bu fiyat normal mi? Aldıktan sonra bir sorun çıkartmasından veya dolandırılmaktan korkuyorum.

Son düzenleme:
Kasa ve PSU Power Boost, SSD Patriot Burst 240GB, anakart Gigabyte B450M S2H, RAM 2 tane XPG Gammix D30. bütçem 6000TL.

Hocam attığınız alttaki ilanın sahibiyle önceden konuşmuştum ama 5000TL çok ucuz geldi bu sistem için bu fiyat normal mi? Aldıktan sonra bir sorun çıkartmasından veya dolandırılmaktan korkuyorum.

Dostum elbette ki elden ele alman gerekiyor. Az para değil. Gerekli testleri yaptıktan sonra alınabilir. Ben yeri geldi çok pahalı olan ürünleri yarı fiyatına aldığım oldu. Şans meselesi. Bazen 2. el fiyatın da altına düşebiliyor fiyatlar...

Geri
Yukarı