500GB HDD önerisi

Senkyo

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle ben 222 GB SSD kullanıyorum ve bu yeterli olmadı üstüne 500GB HDD almak istiyorum. Ayrıca bu konular hakkında pek fazla bir bilgim olmadığı için buraya yazma gereği duydum ve sadece şu SATA meselesini azcık araştırdım ve anakartımın SATA 3 bağlantı türü desteklediğini öğrendim. Her HDD her PC'ye uymadığından dolayı kendim direkt olarak satın almayı da düşünmedim.
Bunları buraya atma gereği duydum belki bakarsınız diye, eğer HDD uyumu için başka bilgiler de gerekiyorsa yazarsanız sevinirim.

1616585614495.png

1616585660275.png

2.5 ve 3.5 farkı nedir açıklar mısın?

Boyutları farklı. Başka bir fark yok. Genelde 2.5 inç olanlar dizüstü bilgisayarlarda, 3.5 inç olanlar masaüstü bilgisayarlarda kullanılır.

300-350 TL arası olursa iyi olur HDD.

1TB güzel bir model alabilirsiniz bu bütçede. Önerim 1TB almanız.

Boyutları farklı. Başka bir fark yok. Genelde 2.5 inç olanlar dizüstü bilgisayarlarda, 3.5 inç olanlar masaüstü bilgisayarlarda kullanılır.

Benim PC masaüstü o zaman 3.5 almam mı gerekiyor kesin olarak?

Bu attığın Toshiba marka HDD dizüstü için mi yoksa masaüstü için de uygun mu? Üstelik bu HDD sorun çıkarır mı iyi mi hızı vs.?

Geri
Yukarı