500GB HDD vs 250GB SSD

Bütçe
350

brkdms

Decapat
Merhaba, ağabeyim ile harddisk alacağız. Ağabeyim 500GB HDD almamızı istiyor. Fakat ben 250GB SSD alıp performansımızın artmasını istiyorum, zaten bilgisayarda çok alan kaplayacak bir uygulama kullanmıyor oyun oynamıyoruz. Eğer SSD alırsak ve depolama sorunu çekersek DVD parçamızı çıkarıp, 250GB HDD alıp HDD Caddy ile depolama alanı kazanabileceğimizi söyledim. Zaten DVD'yi kullanmıyoruz dedim. Fakat bir harddiskin bilgisayar hızına bir etki etmeyeceğini okuma-yazma hızının bir etkisi olmadığını söyledi. Sadece RAM hızı etkiliyor dedi, nasıl ikna edebilirim? Cidden harddisk hızı etkileyen faktörler arasında yok mu?

Merhaba, ağabeyim ile harddisk alacağız. Ağabeyim 500GB HDD almamızı istiyor. Fakat ben 250GB SSD alıp performansımızın artmasını istiyorum, zaten bilgisayarda çok alan kaplayacak bir uygulama kullanmıyor oyun oynamıyoruz. Eğer SSD alırsak ve depolama sorunu çekersek DVD parçamızı çıkarıp, 250GB HDD alıp HDD Caddy ile depolama alanı kazanabileceğimizi söyledim. Zaten DVD'yi kullanmıyoruz dedim. Fakat bir harddiskin bilgisayar hızına bir etki etmeyeceğini okuma-yazma hızının bir etkisi olmadığını söyledi. Sadece RAM hızı etkiliyor dedi, nasıl ikna edebilirim? Cidden harddisk hızı etkileyen faktörler arasında yok mu?
Yanlış biliyorsunuz. Sistemin SSD'de olması sistemin o ssd'nin hızında çalışması demektir. Eskiden hdd ile 1,15 saniyede açılan bilgisayarım şuan 17 18 saniyede açılıyor. Eskiden 20 dakika gta online'a girmeyi beklerken Gta 5 dosyalarını SSD'ye aktardıktan sonra maksimum 5 dakikada online'a giriyorum. Kesinlikle Ssd almanızı tavsiye ederim. Windows'u Hdd'de kullanmak bu devirde mezarlık gibi bir şey.

Yanlış biliyorsunuz. Sistemin SSD'de olması sistemin o SSD'nin hızında çalışması demektir. Eskiden HDD ile 1, 15 saniyede açılan bilgisayarım şu an 17 18 saniyede açılıyor. Eskiden 20 dakika GTA Online'a girmeyi beklerken GTA 5 dosyalarını SSD'ye aktardıktan sonra maksimum 5 dakikada Online'a giriyorum. Kesinlikle SSD almanızı tavsiye ederim. Windows'u HDD'de kullanmak bu devirde mezarlık gibi bir şey.

Hocam, 1, 15 saniyede açılan bilgisayarım şu an 17-18 saniyede açılıyor demişsiniz yavaşlama mı oldu?

Yeni konular

Geri
Yukarı