500GB M.2 SSD vs 1TB HDD

Şu anda 1TB HDD ve 120GB SSD kullanıyorum. HDD içi 770GB ile dolu. Fakat hızını sevmiyorum. Satıp üstüne ekleyebilirsem M.2 500GB SSD almak istiyorum. Hangisi daha mantıklı? HDD olarak Seagate Barracuda 1TB kullanıyorum.
Hocam bence hdd yi yedekleme ve indirme yönetici diski olarak kullanın.
Yüksek okuma ve yazma hızı olan bir M2 SSD alarak windows ve oyun gibi ihtiyaçlarınızı ona kurun. HDD'nin olması gereksiz dosya ve yedeklemeleri yapabileceğiniz anlamına gelir.
Ben 1TB HDD yi 2 ye böldüm biri yedekleme biri indirilenler ve dosya çekmek için.
SSD 256gb sata 3 onu win ve oyun için ayarladım. pc bios ekranını saymaz isek 3 saniyede açılıyor.
Kesinlikle Ekstra SSD Kullanın HDD yi yedekte tutun.

O yüzden dedim bende aynı şekilde 500 GB M.2 SSD + 240 GB SSD kullanıyorum yetiyor oynamadığım oyunlar dahi var.

Bende öyle yapayım o zaman. HDD 320TL'ye almıştım 800TL'ye kadar çıkmış. 2. elde kaça satabilirim? Sattığım fiyata göre M.2 SSD bakacağım.

Hocam bence HDD'yi yedekleme ve indirme yönetici diski olarak kullanın.
Yüksek okuma ve yazma hızı olan bir M.2 SSD alarak Windows ve oyun gibi ihtiyaçlarınızı ona kurun. HDD'nin olması gereksiz dosya ve yedeklemeleri yapabileceğiniz anlamına gelir.
Ben 1TB HDD'yi 2'ye böldüm biri yedekleme biri indirilenler ve dosya çekmek için.
SSD 256 GB SATA 3 onu Win ve oyun için ayarladım. PC BIOS ekranını saymaz isek 3 saniyede açılıyor.
Kesinlikle Ekstra SSD Kullanın HDD'yi yedekte tutun.

HDD kalırsa SSD için para olmaz. Çalışmıyorum param yok. Babamdan isteyemem çünkü daha geçen hafta sayesinde ekran kartını yeniledim. Bu yüzden SSD alacaksam parasını HDD'den almam lazım.

Bende öyle yapayım o zaman. HDD 320TL'ye almıştım 800TL'ye kadar çıkmış. 2. elde kaça satabilirim? Sattığım fiyata göre M.2 SSD bakacağım.

HDD kalırsa SSD için para olmaz. Çalışmıyorum param yok. Babamdan isteyemem çünkü daha geçen hafta sayesinde ekran kartını yeniledim. Bu yüzden SSD alacaksam parasını HDD'den almam lazım.
O zaman hdd yi satıp ssd yi alın ama yüksek hızlı almayı veya para biriktirip üstüne ekleyerek bir sata 3 ve bir m2 alabilirsiniz.

HD Tune yükle oradan test vs yap ona göre söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı