500GB SSD önerisi

Hangottom

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar merhaba, ben ileride SATA olarak 480 veya 500GB SSD alacağım. Aslında anakartımda M.2 SSD için yer var ama ben SATA SSD alarak takmakta falan uğraşmak istiyorum :D. Aslında aklımda iki model var. Büyük ihtimal Samsung 860 Evo alacağım ama aklıma SanDisk model de takıldı. Bildiğim kadarıyla kronik problem en fazla 240GB ve 120GB'lık modellerde görülüyor. Acaba 480GB'lık modelde kronik sıkıntı yaşayanlarla ilgili konu açıldı mı? 480GB'lık modelini alsam sıkıntı olur mu? Kronik sorunlu SSD'leri olduğunu biliyorum ama en çok 240GB ve 120GB'da görünüyor. Bu modeller dışında fiyat performans kronik olmayan 500GB SATA SSD önerir misiniz?

Hocam büyük ihtimal 860 Evo alacağım ama daha F/P sorunsuz SSD arıyorum. Biliyorum aslında modelleri ama derler ya terzi kendi söküğünü dikemezmiş sizin gibi bilgili insanlardanda öneri alıyorum.

@FurkanxdTR o SSD kronik sorunlu değil miydi.
Öneri olarak HyperX Fury 480GB ve 860 Evo öneririm.
Herhangi bir kronik sorun görmedim ben. Kendim 240GB'lik modelini kullanıyorum. Attığım linkten yorumlara bakabilirsin. 500 tane SSD'den 1 tanesi sıkıntılı olunca o SSD kronik sıkıntılı olmuyor. Forumda Samsung 860 Evo ile ilgili bile çok sorun yaşayan gördüm. Ama dediğim gibi 1000 tane satılmış üründen 1-2 tane sıkıntılı çıkınca o kronik olmuyor.

Hocam büyük ihtimal 860 Evo alacağım ama daha F/P sorunsuz SSD arıyorum. Biliyorum aslında modelleri ama derler ya terzi kendi söküğünü dikemezmiş sizin gibi bilgili insanlardanda öneri alıyorum.
860 Evo'dan sonra bana göre WD Blue ile HyperX Fury gelir, ikisinden de hiçbir şikayet duymadım. Patriot Burst da olurdu ama fiyatı bayağı artmış.
Kingston 480 GB HyperX Fury 3D KC-S44480-6F 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları ve Özellikleri 500₺
WD Blue, 500GB, 3D NAND Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS500G2B0A: Amazon.com.tr 569₺

Geri
Yukarı