Çözüldü 500GB SSD'yi 1 TB SSD ile değiştirme işlemi nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Benim sistemimde 500GB SSD var ve 1 TB SSD ile değiştirmek istiyorum. 500GB SSD takılıyken boş olan slota da 1TB SSD'yi takıp sonra 500GB SSD'dekileri 1TB olana mi kopyalamam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Benim sistemimde 500GB SSD var ve 1 TB SSD ile değiştirmek istiyorum. 500GB SSD takılıyken boş olan slota da 1TB SSD'yi takıp sonra 500GB SSD'dekileri 1TB olana mi kopyalamam gerekiyor?

İkisini aynı anda kullanmak istiyorsanız 1TB olanı takın yeterli.

Fakat eski olan SSD'den yeni Olan'a dosyaları kopyalayıp yeni bir Windows kurmak istiyorsanız:

1 - iki Diski'de takın.
2 - USB'ye Windows yazdırın.
3 - USB ile bilgisayarı başlatın.
4 - Windows'u yeni SSD'ye kurun.
5 - kurduktan sonra dosyalara girip D diskindeki yani eski SSD'nizden istediğiniz bilgileri kendi bilgisayarınıza sürükleyin.

Yeni SSD'nize eski bilgisayarınızın aynısını kopyalamak istiyorsanız. (yani önceki Windows ve bilgiler.):

1 - alta koyduğum yazıdan bu işlemleri yapın.
2 - SSD kopyalama bittikten sonra yeni SSD ile Windows'u başlatın.

USB'ye Windows kurma ve SSD klonlama:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eski 500GB'lik SSD'yi çıkarmak mı istiyorsunuz? Yoksa toplam 1.5 TB mi olacak? İki durumda da değişir. Eğer ikisi de kalacaksa sadece takmanız yeterli olur biri C biri D diski olur. Eğer birini çıkaracaksanız, önce yeni olana Windows yükleyip ondan sonra dosyaları geçirmeniz gerek.

Yeni SSD nizin marka ve modelini yazın lütfen.
Basitçe eski diskinizi yeni diskinize kopyalayarak sisteminizi taşıyamazsınız.
Yeni aldığınız SSD markasının üretici sitesinde '' sistem klonlama/taşıma yazılımı'' oluyor. Bazı markalarda bulunmayabilir. Bulunmuyor ise sistem klonlamak için 3. parti yazılımlar vasıtası ile sisteminizi eski sabit diskinizden yeni sabit diskiniza taşıyabilirsiniz.

*** Aşağıdaki @Rowaulf 'un mesajında bazı klonlama yazılımları ve nasıl kullanıldıkları bulunuyor.

İyi geceler.

Son düzenleme:

İkisini aynı anda kullanmak istiyorsanız 1TB olanı takın yeterli.

Fakat eski olan SSD'den yeni Olan'a dosyaları kopyalayıp yeni bir Windows kurmak istiyorsanız:

1 - iki Diski'de takın.
2 - USB'ye Windows yazdırın.
3 - USB ile bilgisayarı başlatın.
4 - Windows'u yeni SSD'ye kurun.
5 - kurduktan sonra dosyalara girip D diskindeki yani eski SSD'nizden istediğiniz bilgileri kendi bilgisayarınıza sürükleyin.

Yeni SSD'nize eski bilgisayarınızın aynısını kopyalamak istiyorsanız. (yani önceki Windows ve bilgiler.):

1 - alta koyduğum yazıdan bu işlemleri yapın.
2 - SSD kopyalama bittikten sonra yeni SSD ile Windows'u başlatın.

USB'ye Windows kurma ve SSD klonlama:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm
Yeni SSD nizin marka ve modelini yazın lütfen.
Basitçe eski diskinizi yeni diskinize kopyalayarak sisteminizi taşıyamazsınız.
Yeni aldığınız SSD markasının üretici sitesinde '' sistem klonlama/taşıma yazılımı'' oluyor. Bazı markalarda bulunmayabilir. Bulunmuyor ise sistem klonlamak için 3. parti yazılımlar vasıtası ile sisteminizi eski sabit diskinizden yeni sabit diskiniza taşıyabilirsiniz.

*** Aşağıdaki @Rowaulf 'un mesajında bazı klonlama yazılımları ve nasıl kullanıldıkları bulunuyor.

İyi geceler.
Şuan sistemimde olan SSD ADATA Legend 750 500GB. Yeni aldığım ise Kingston NV2 1TB

Önceki SSD nizin markası önemli değil, yenisi Kingston. Kingston upgrade için resmi/önerilen yollar yukarıda. Zor değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı