500Mbps indirme hızı olan internet Steam'de 28.4 Mb/s indirme yapıyor

xearhtain

Kilopat
Yer
Bunker
Daha fazla  
Meslek
Software Developer
Merhaba, 500Mbps download / 500Mbps upload simetrik metro internet kullanıyorum. Speedtest'lerde herhangi bir sorun olmamasına karşın örnek olarak Steam üzerinden indirdiğim bir oyunda maksimum olarak 28.4 MB/sn görüyorum ki tahmini olarak bu hız 250Mbps seviyelerine denk geliyor. Neden böyle bir sorun var? Kablosuz olarak Wi-Fi 6 4000MBPS ile bağlıyım. Kablolu bağlı olduğum zamanda aynı sorun mevcut.

İndirme limitiniz açık kalmış olabilir mi?

İndirme sunucusunu değiştirmeyi deneyin, Türkiye sunucularında sıkıntılar bende de mevcuttu. Almanya ya da Bulgaristan sunucularını deneyebilirsiniz.

600 Mpbs download 900 upload alıyorum aynı sorun bende de var, 11 den yukarı çıkmıyor Steam'de. Ne denediysem olmadı. İşlemciniz düşük ise bu sorun olabiliyor Şu konuya göz atın isterseniz.

Arkadaş eski ve yeni sistemde hız karşılaştırmasıı yapınca böyle bir sonuç çıkmış.

@xearhtain Hocam aynı sorunu bende yaşıyorum. Epic vb. yerlerde de sorun var mı sizce?

Diskiniz daha hızlı yazamadığı için daha yüksek hızda indirmeden faydalanamıyorsunuz.
Hocam bende 200mbps var. Bende de 20'i geçemiyor steam de daha önce böyle sıkıntı yoktu. Müşteri hizmetlerini aramalı mıyım? Test sitelerinde normal çıkıyor değerler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…