500Mbps indirme hızı olan internet Steam'de 28.4 Mb/s indirme yapıyor

Steam anında decompression işlemi gerçekleştirir bu nedenle hdd/ssd rastgele okuma/yazma hızı ve işlemcinin performansı doğrudan indirme hızına etki ediyor. Eğer hdd ye indirme yapıyorsan ya da işlemci kötüyse steam dosyaları yavaş işleyeceği için indirme hızını kısıtlayacaktır.

Bunun dışında sen dosyayı indirirken server de dosyayı sana upload etmiş oluyor dolayısıyla server tarafında upload hız limiti 25mb/s ise bunun üzerinde indirme yapamazsın.

Steam sunucuları herhangi bir saldırıya karşın indirme hızına otomatik limit koyuyor, bunu test etmek ve sorunun Steam'de oldunu teyit etmek için Epic Games'ten bir şey indirmeyi deneyin, orada ya sınır yok ya da çok daha yüksek diye hatırlıyorum.

Steam sunucuları o kadar yüksek hızları maalesef desteklemiyor.

Nasil desteklemiyor? Ayni sekilde 500 Mbps internet kullaniyorum ve aldigim hiz genelde böyle. Alakasi yok yani.

PES 2015.png

Steam bandwidth throttling uygular.

Herhangi bir kisitlama söz konusu degil.

Diskiniz daha hızlı yazamadığı için daha yüksek hızda indirmeden faydalanamıyorsunuz.

İndirme yaptığım disk 960 Pro kaldı ki ana diskimde de aynı sorun mevcut. Ana M2 diskim olan Spectrix S40G modelinin bu hızları karşılayamayacağını düşünmüyorum.

Steam anında decompression işlemi gerçekleştirir bu nedenle hdd/ssd rastgele okuma/yazma hızı ve işlemcinin performansı doğrudan indirme hızına etki ediyor. Eğer hdd ye indirme yapıyorsan ya da işlemci kötüyse steam dosyaları yavaş işleyeceği için indirme hızını kısıtlayacaktır.

Bunun dışında sen dosyayı indirirken server de dosyayı sana upload etmiş oluyor dolayısıyla server tarafında upload hız limiti 25mb/s ise bunun üzerinde indirme yapamazsın.
Yanlış, hatta HDD de daha yüksek hız alıyorum, sadece anlık kesilmeler oluyor. ( Bu arada önceden 11 mpsde takılı kalıyordu tuhaf şekilde bugün 50-70 mbps hız alıyorum steamde )

Dosya Ekleri

• SSD.PNG
    SSD.PNG
    321,2 KB · Görüntüleme: 215
  • HDD.PNG
    HDD.PNG
    466,7 KB · Görüntüleme: 215

Geri
Yukarı