500TL 1TB HDD önerisi

Bütçe
500
500 TL bütçeniz olduğu için daha bir hafta önce ~400 TL olan WD Black sabit diskini atacaktım fakat çok başarılı alım gücümüz olduğu için ~700 TL'ye fırlamış. Harbiden komik.

Ne için alacaksınız? Sadece hard disk almak zorunda değilseniz ve yeriniz var ise Toshiba olan modeli Akakçe'deki satıcıdan alabilirsiniz (360TL). HDD'yi aldıktan sonra 140 TL kadar bütçeniz kalacak ve eğer üzerine 40 TL koyabilirseniz de Kingston 120 GB SSD yanında bu SSD'yi almanız mantıklı olur.

Sadece HDD'ye ihtiyacınız varsa WD markasının Blue serisi disklerini öneririm. Toshiba ve Seagate'de fena markalar değiller.

Oyun ve video yükleyeceğim 500GB SSD aldım zaten.
O zaman WD Caviar Blue bunu alacağım umarım sorun çıkmaz.
Vazgeçtim P300 biraz daha performanslı Toshiba olanı alacağım sorun çıkmaz inşallah.

Son düzenleme:
Oyun ve video yükleyeceğim 500GB SSD aldım zaten.
O zaman WD Caviar Blue bunu alacağım umarım sorun çıkmaz.
Vazgeçtim P300 biraz daha performanslı Toshiba olanı alacağım sorun çıkmaz inşallah.
Anladım. İkisinin hızlarına baktınız mı? Çok fark yoksa WD Caviar Blue daha mantıklı bence.
Bu modeli de düşünebilirsiniz belki hızı 210mb/s imiş.

Anladım. İkisinin hızlarına baktınız mı? Çok fark yoksa WD Caviar Blue daha mantıklı bence.
Bu modeli de düşünebilirsiniz belki hızı 210mb/s imiş.

Başta dediğiniz vardı aklımda arkadaşlar önermedi WD ile P300 arasında 50-55mb/s fark var sizce değer mi?

Seagate almayın, almayın, almayın!

P300'de ses sorunu yaşayabilirsiniz, pek önermiyorum.

WD10EZEX garanti bence. Alınabilir.

Ek olarak şöyle bir WD buldum, ancak nasıldır nedir bilmiyorum 🤷‍♂️

Şöyle bir Toshiba 2TB V300 var, 5700RPM.

Geri
Yukarı