500TL bütçe ile kasa önerisi

Bu kasa bende var Vatan hediye etmişti :). Yan paneller cam olmadığı için bir dandiklik hissiyatı olmuştu fakat şu anlık bayağı memnunum. Fakat şunu unutmamak lazım konuyu açan arkadaş 32cm ekran kartı takmak istiyor bu kasa 31, 5 destekliyor. Bir de nasıl N5 S4 Plus'tan daha küçük onu anlamadım.

Onu bende anlayamadım. :) Büyük bir ihtimal aynı boyutta olduklarını düşünüyorum. Ben kendi gözümle görmedim. Normalde N5 alacaktım. Arkadaşın sözüne güvendiğim için bu modeli aldım.
İşinde baya tecrübeli bir kişi. Vatanda çalışıyor kendisi.

İnternetten izlediğim kaynaklara göre de N5 baya zayıf malzeme kalitesi olarak.
Benim aldığım model gözüme hoş geldi açıkçası.
Üzerinde 3 fanla geliyor. Ön panel 3 adet fan destekliyor.
İsterseniz egzoz fanını ön tarafa çekip çıkış için başka bir fan alınabilir.

Onu bende anlayamadım. :) büyük bir ihtimal aynı boyutta olduklarını düşünüyorum. Ben kendi gözümle görmedim. Normalde N5 alacaktım. Arkadaşın sözüne güvendiğim için bu modeli aldım.
İşinde bayağı tecrübeli bir kişi. Vatan'da çalışıyor kendisi.

İnternetten izlediğim kaynaklara göre de N5 bayağı zayıf malzeme kalitesi olarak.
Benim aldığım model gözüme hoş geldi açıkçası.
Üzerinde 3 fanla geliyor. Ön panel 3 adet fan destekliyor.
İsterseniz egzoz fanını ön tarafa çekip çıkış için başka bir fan alınabilir.

Dark Solid Altıgen Tasarımlı 12cm Mavi LED'li Kasa Fanı (DKCCFB125B) | Teknobiyotik daha önceden şu fandan 2 adet alıp kendime bir laptop soğutucusu yapmıştım. Masaüstü topladığım zaman soğutucudan fanı söküp ön üste taktım. Sebebi ise ön üst fan önde bulunan panel tarafından kapatılıyor o yüzden arkada bulunan fanı öne çekmedim. Açıkçası S4 Plus'ı bende beğendim. Masaüstü toplarken Vatan'da bulunan çalışana her şubenizde güzel kasalar var bu şubede niye yok bütün parçaları buradan alacağım kasayı internetten alacağım diye ağlayınca :D çalışan bu kasayı gösterip bunu hediye edelim size dedi. Bende bedava kasa diye kabul ettim. Başlarda bedava verildiği için, dandik mal diye hediye etmişlerdir diye düşünüyordum (o ara daha sitesinde S4 Plus yoktu ) ama daha sonra kasadan memnun kalmaya başladım.

N5'in buna göre avantajı
1: Önü tamamen açık (S4'te bir plaka var )
2: 4 fan ile geliyor. (S4'te 3)
3: Üst tarafa 3 fan takılabiliyor. (S4'te 2 )
4: 2 tane manyetil toz flitresi var (S4'te 1)

Dark Solid Altıgen Tasarımlı 12cm Mavi LED'li Kasa Fanı (DKCCFB125B) | Teknobiyotik daha önceden şu fandan 2 adet alıp kendime bir laptop soğutucusu yapmıştım. Masaüstü topladığım zaman soğutucudan fanı söküp ön üste taktım. Sebebi ise ön üst fan önde bulunan panel tarafından kapatılıyor o yüzden arkada bulunan fanı öne çekmedim. Açıkçası S4 Plus'ı bende beğendim. Masaüstü toplarken Vatan'da bulunan çalışana her şubenizde güzel kasalar var bu şubede niye yok bütün parçaları buradan alacağım kasayı internetten alacağım diye ağlayınca :D çalışan bu kasayı gösterip bunu hediye edelim size dedi. Bende bedava kasa diye kabul ettim. Başlarda bedava verildiği için, dandik mal diye hediye etmişlerdir diye düşünüyordum (o ara daha sitesinde S4 Plus yoktu ) ama daha sonra kasadan memnun kalmaya başladım.

N5'in buna göre avantajı
1: Önü tamamen açık (S4'te bir plaka var )
2: 4 fan ile geliyor. (S4'te 3)
3: Üst tarafa 3 fan takılabiliyor. (S4'te 2 )
4: 2 tane manyetil toz flitresi var (S4'te 1)

Boyutları ve durumları karıştırmak için bakabilirsiniz.

N5 daha avantajlı gibi duruyor. Ancak S4 daha kullanışlı gibi. İki kasanın ciddi bir kıyaslamaya ihtiyacı var gibi.

İki gündür N5 modelini araştırıyorum. Çoğu kişinin hoşuna gitse de sunduğu avantajlar malzeme kalitesinden şikayetçi çok kişi var.
Bu karşı tam tezatlık olarak S4 öneren ve memnun kalan çok kişi var.

Teshir bir model bulabilseydim eğer veya tanışın çalıştığı şubede mevcut olsaydı kapalı kutusunu dahi açtırırdım.

Boyutları ve durumları karıştırmak için bakabilirsiniz.

N5 daha avantajlı gibi duruyor. Ancak S4 daha kullanışlı gibi. İki kasanın ciddi bir kıyaslamaya ihtiyacı var gibi.

İki gündür N5 modelini araştırıyorum. Çoğu kişinin hoşuna gitse de sunduğu avantajlar malzeme kalitesinden şikayetçi çok kişi var.
Bu karşı tam tezatlık olarak S4 öneren ve memnun kalan çok kişi var.

Teshir bir model bulabilseydim eğer veya tanışın çalıştığı şubede mevcut olsaydı kapalı kutusunu dahi açtırırdım.

Ben de buradan bakmıştım, S4 8mm daha yüksek ve 6mm daha geniş ama diğer kasa 37mm daha uzun. Açıkçası iki kasanında üzeceğini sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi n5'in teshir ürününü bulup biraz kurcalamak lazım. Bu forumda birisi inceleme yazısı yazmıştı ama sizin dediğiniz gibi teshir ürünü bulup kurcalamak kafada en net sonucu verir. İmkanı olanlar yakınlarında bulunan teknoloji mağazalarına gidip teşhir ürünlerini incelemesi bayağı faydalı oluyor.

Bir de S4'ün SSD yuva sıkıntısı var maalesef Max. 3 disk takabiliyorsun ): Özellikle fazla disk kullanan kişiler için sıkıntı.

Ben de buradan bakmıştım, S4 8mm daha yüksek ve 6mm daha geniş ama diğer kasa 37mm daha uzun. Açıkçası iki kasanında üzeceğini sanmıyorum. Ama dediğiniz gibi n5'in teshir ürününü bulup biraz kurcalamak lazım. Bu forumda birisi inceleme yazısı yazmıştı ama sizin dediğiniz gibi teshir ürünü bulup kurcalamak kafada en net sonucu verir. İmkanı olanlar yakınlarında bulunan teknoloji mağazalarına gidip teşhir ürünlerini incelemesi bayağı faydalı oluyor.

Bir de S4'ün SSD yuva sıkıntısı var maalesef Max. 3 disk takabiliyorsun ): Özellikle fazla disk kullanan kişiler için sıkıntı.

M2 SDD kullanımı yaygınlaşmaya başlandığı için pek fark olacağını sanmıyorum.

N5 modelde gerçekten güzel dışından ancak malzeme kalitesi ve içi üzücü geliyor bana. S4 daha çok güzel bir sunum sergileyebilecek bir kasa benim fikrimce.

Biliyorsunuzdur artık insanlar kasayı değil kasanın içindeki donanımı ön plana koymaya çalışıyor.

İki kasada benim için küçük. Cooler Master markasının sattığı 800-900 TL bandındaki kasalarda küçük bana göre.

Xigmatek Talon Vector 750W 80+ Silver kasa kullanan biri olarak oyuncaktan bir farkı yok benim için bu kasaların. :)

İçim N5 almaktan yanaydı aslında. Öneri üzerine ve ciddi bir popülerlik kazanması sebebi etken oldu galiba alınmasında benim için.

N5 için anakart yatağı S4 modeline göre daha mantıklı gelebilir çoğu kişiye mevcut boşluklar yüzünden.
ATX kullanımında o kanalların çoğu gidiyor. Kalan kanallar bir çirkin geldi açıkçası izlediğim videolarda.
M-ATX kullanımında ise sanki çok gereksiz bir boşluk varmış gibi geldi gördüğüm kaynaklarda.

S4 modelde M-ATX kullanımını pek yakıştıramadım açıkça konuşmak gerekirse. Aşağı konumdaki kablo geçişi ile arasında ciddi mesafe kalıyor.
Ancak ATX kullanımında gerçekten cuk diye oturuyor benim fikrimce.

Şu anki sahip olduğum donanımı S4 modeline taksam hiç üzülmem. :)
Xigmatek Talon önünde bir tane fan var. Şu anki kullandığım yerde cidden çok büyük kaldı. Önden hava alacak pek açıklık olmadığı için o fanı iptal edip yan paneli söktüm.
İleri günlerde yan paneldeki plastiği çıkartıp sineklik tarzı bir malzeme ile tekrar kapağı yerine takacağım. Sonrasında ön fan tekrardan aktif olacak.

Şu an düşündüm de belki yan panele fan yuvası kestirebilirim. :)

Kısadan sonuca varmak gerekirse küçük alanlar için S4 gerçekten avantaj.
Masa üstünde tutup görsel sunum yapmak isteyenler için ayrıca bir avantaj fazla yer kaplamadığı için.

Görüntü Olarak Hoş Duran:

veya (Tek farkı önündeki desenler)

Hava Akışı Olarak İyi Olan:

Yeni konular

Geri
Yukarı