500TL'ye GTX 1060 İçin İşlemci Önerisi

Ben de 8350 kullanıyorum 4 GHz de. Kesinlikle GTX 1060-Rx480 gibi ekran kartları ile gerek çok oyunculu gerekse tek oyunculu modlarda altından kalkamayacağı oyun yok.
Örnek vermek gerekir ise Battlefield 1 64 kişilik fetih modunda 1080p ultra detaylarda 60 ve üstü FPS de herhangi takılmalar yaşamadan rahatlıkla oynuyorum. 1440p de de ortalama yine 60 FPS de oynatıyor.

GPU kullanımı %100 İşlemci kullanımı ise genellikle %55-60 seviyelerinde. Daha önce Screenshot aldığım görüntüyü de paylaşıyorum buradan .1440p çözünürlük ultra detaylar.

Çıkıpta vay efendim FX 8350-8370 darboğaz yapar oynayamazsın diyen goygoycuları ciddiye almayın.
FX işlemciler tek çekirdek performansı bakımından İntel in gerisinde olsalar da yine de güçlü işlemciler olduklarını değiştirmez bu durum.

Eki Görüntüle 223565
fx 8300 islemcim var anakart olarakta asus m5a97 evo. Şimdi ben amd overdriverdan 3.3 ten 3.4 e bile geçsem bilgisayar çıldırıyor ekran gidip geliyor. Otomatik overclock yapıyorum yine aynı şekilde oluyor.
Birde biostan o.c yi açtım 3.6 görünüyor ama bilgisayarımdan sistem özelliklerini baktığım zaman 3.3 gözüküyor nerde hatam var herkes 4.0 4.5 e çıkardığını söylüyor ama ben daha 100 mhz çıkaramıyorum

Sent from my SM-G925F using Technopat Sosyal mobile app

Ben FX 6300 ve M5A97 LE anakartla 4.4 GHZ stabil kaldım. Fakat 8350'ye geçtiğimde sizinki gibi otomatikte bile sapıttı. Voltaj falan söz konusu bile olamadı. Bir şeyleri yanlış yapıyor da olabilirsiniz. Buyrun:
FX 4100 Overclock Rehberi
Bir kaç rakamsal değer sizde farklı olabilir. Ama genel olarak böyle yapılıyor.

OC yapamadığım ve Intel'e geçmek istediğimden ötürü de anakart RAM işlemci üçlüsünü sattım. Yeni sistemin işlemcisi kaldı. Onu da yarın tamamlayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı