Steam Çalınan hesap için ne yapılır?

Roexd

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, 2 gün önce crakli uygulama indirdim. Sonrasında virüs çıktığını öğrendim. Uygulamayı açtığında direk virüs çıktığını öğrendim. Sonra virüsleri sildim 2 virüs vardı birisi Windows sistemini bozan trojan diğeride trojandi ama ne olduğunu unuttum. Kişisel hesaplarıma bir şey olmadı herhangi bir tehdit yoktu sonrasında oynadığım oyunda mavi ekran verdi. Biraz tedirgin oldum ayarlardan Windows'u sıfırladım tüm her şeyi kaldırdım diski falan temizledim 2-3 gün önceki yedekleme olan Windows'u indirdim. İlk gün herhangi bir şey yoktu. Fakat bugün Steam.
Hesabıma girilmiş ( o esnada arkadaşlarım ile Discord'da konuşuyordum) arkadaş ekli olanlara virüslü link atıyor phishing var linkler de.
Fakat hesabıma doğrulama vs. gelmedi hiçbir şekilde Gmail'ime de gelmemiş. Sistemimi Malwarebytes ile ve Windows'un kendi antivirüs programı ile tarama yaptım derin tarama yaptım hiçbir sonuç çıkmadı yani virüs yok gören yöneticisinde baktığım da SSD'im %0-%01 kullanılıyor (boştayken Discord vs. açık arkadaşlarımla konuşuyorum) sistemim de virüs olsaydı tüm bilgilerim çalınırdi Epic Games-gmaillerim-YouTube hesabım gibi her şeyim çalınırdi fakat onlarda hiçbir şey yok sadece Steam hesabıma girilip link atılmış. Şu an bir şey yok hesabımın şifresini değiştirdim ve guardi sadece telefonda erişimi var. Bundan 1 ay önce 6 Mayıs'ta aynısı oldu hesabıma girilmiş link atılmış yine hiçbir şekilde doğrulama kodu vs. gelmedi. Yardım edin yine aynısı olursa ne yapacağım. Dün sadece hesabımı Steam web sitesine girmiştim.
Acaba web sitesinde açık olabilir mi çünkü diğer insanlar da bu durumu yaşamış.
Not: 2-3 gün önce Gmail'ime şöyle mesaj geldi. Adama rozet vermişim fakat ben vermedim. Ek olarak rozet puanım gitmemiş.
11:18 olan 1 ay önceki mesaj 6 Mayıs.
18:23 ise dün atılan mesaj.
Rozet verilen Steam hesabı https://steamcommunity.com/profiles/76561199424326772

Yardım ederseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    27,6 KB · Görüntüleme: 32
  • Ekran_goruntusu_2024-05-24_201740.png
    Ekran_goruntusu_2024-05-24_201740.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran_goruntusu_2024-05-24_202248.png
    Ekran_goruntusu_2024-05-24_202248.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20240525-005852.png
    Screenshot_20240525-005852.png
    217,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_20240525-005836.png
    Screenshot_20240525-005836.png
    211,2 KB · Görüntüleme: 32
Hocam 2 olmuş artık daha dikkatli davranın bilinmedik skin sitelerine falan girmeyin hesabınızı. Yüklediğiniz dosyaları da taratıp kurun.

Hocam 2 olmuş artık daha dikkatli davranın bilinmedik skin sitelerine falan girmeyin hesabınızı. Yüklediğiniz dosyaları da taratıp kurun.
Hocam zamanında girdim sonrasında çerezleri sıfırladım şifreleri sıfırladım.

Steam Api Key Kullanıyorsan onu iptal et.
Hocam baktım register falan diyor.

Çalınan hesaplar için buradan destek talebi oluşturmaktan başka pek çareniz yok. Size birkaç güvenlik sorusu yönlendirebilirler, hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için bu.

Çalınan hesaplar için buradan destek talebi oluşturmaktan başka pek çareniz yok. Size birkaç güvenlik sorusu yönlendirebilirler, hesabın size ait olduğunu kanıtlamak için bu.
Hesap bende zaten fakat bir anda hesapima girilmiş ve mesaj atılmış hiçbir şekilde doğrulama gelmedi.

Steam api key Steam'e register olman gereken sitelere hızlı girmeni sağlayan bir anahtar. Eğer sende yoksa bir şekilde bilgisayarına erişimleri olabilir. Temiz kurulum bir format at önemli dosyaların yoksa.

hesap bende zaten fakat bir anda hesapima girilmiş ve mesaj atılmış hiçbir şekilde doğrulama gelmedi
O zaman bilgisayarı formatlayıp, şifrenizi değiştirip (sağlam bir şifre koyup) bir de üzerinde 2FA açtıysanız yine yapacak çok fazla bir şey yok.

Steam api key Steam'e register olman gereken sitelere hızlı girmeni sağlayan bir anahtar. Eğer sende yoksa bir şekilde bilgisayarına erişimleri olabilir. Temiz kurulum bir format at önemli dosyaların yoksa.
Windows'u sıfırladım tüm dosyaları sildim olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı