500W Güç Kaynağı Önerisi

EriyenDondurma

Hectopat
Daha fazla  
Bu sisteme güç kaynağı bakıyorum, bütçem en fazla 250 TL olabilir. 80+ sertifikası olması çok önemli midir? Ona göre kaliteli markalı bir güç kaynağı önerir misiniz? Teşekkürler.

• -Intel Core i3 7100
  • -MSI GTX 1050 2GB
  • -MSI B250M Bazooka
  • -KINGSTON HyperX Fury 120GB
  • -KINGSTON HyperX 8GB DDR4 2133MHz
  • -Zalman Z11 NEO

Son düzenleyen: Moderatör:
80+ olmasının çok aşırı bir önemi yok ama markalı güç kaynaklarının çoğu zaten %80 verimli çalışıyor.

80+ olmazsa ne olur normalde şebekeden daha fazla güç çekersin, fazla elektrik harcarsın. Fazla güç çektiğin içinde güç kaynağın biraz daha fazla ısınır, güç kaynağı fanı daha hızlı döner dolayısıyla gürültüsü fazla olur.

Güç kaynağı alacaksan bana göre önemli kısmı 12Volt kanalı tek kanaldan oluşması lazım. Onlardan alırsan daha iyi olur. Uzun bir müddet kullanırsın. Örneğin şunun gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-tr2-s-80plus-500w-guc-kaynagi.html

1.png

Verimliliği de %80'nin üzerinde

1.png

Arkadaşın önerdiği de uygun ama Thermaltake'in 12Volt girişinden daha çok akım geçiyor görünüyor.

80+ olmasının çok aşırı bir önemi yok ama markalı güç kaynaklarının çoğu zaten %80 verimli çalışıyor.

80+ olmazsa ne olur normalde şebekeden daha fazla güç çekersin, fazla elektrik harcarsın. Fazla güç çektiğin içinde güç kaynağın biraz daha fazla ısınır, güç kaynağı fanı daha hızlı döner dolayısıyla gürültüsü fazla olur.

Güç kaynağı alacaksan bana göre önemli kısmı 12Volt kanalı tek kanaldan oluşması lazım. Onlardan alırsan daha iyi olur. Uzun bir müddet kullanırsın. Örneğin şunun gibi

THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

Eki Görüntüle 247868

Eki Görüntüle 247869

Arkadaşın önerdiği de uygun ama Thermaltake'in 12Volt girişinden daha çok akım geçiyor görünüyor.
Çok güzel anlatmışsınız ayrıca güç kaynağına bakar bakmaz kalitesi anlaşılıyor. Çok büyük ihtimalle bunu alacağım. Çok teşekkürler.

THERMALTAKE TR2 S 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

Eki Görüntüle 247868

Eki Görüntüle 247869

Bir de yazdığım diğer parçalar birbirleriyle uyumlular mı? Bir sıkıntı çıkar mı?

• -Intel Core i3 7100
  • -MSI GTX 1050 2GB
  • -MSI B250M Bazooka
  • -Zalman Z11 NEO

Arkadaşın paylaştığı değerler yanlış veya 600 W olan PSU'nun değerleridir. O PSU'ya o kadar para vereceğinize bu ürünü öneririm. Ayrıca 12 V kanalından daha fazla akım vermektedir.
High Power 500w Element 80+Bronze Güç Kaynağı (HPQ-500ST-H12S) Güç Kaynağı

Sistem için 7100 yerine; fiyatı artmadan bulursanız G4560 alın derim. Bu artan paralar ile eğer alma imkanınız varsa ekran kartını GTX 1050 Ti modeliyle değiştirin.
Toplam bütçeniz ne kadar sistem için?

Arkadaşın paylaştığı değerler yanlış veya 600 W olan PSU'nun değerleridir. O PSU'ya o kadar para vereceğinize bu ürünü öneririm. Ayrıca 12 V kanalından daha fazla akım vermektedir.

Sistem için 7100 yerine; fiyatı artmadan bulursanız G4560 alın derim. Bu artan paralar ile eğer alma imkanınız varsa ekran kartını GTX 1050 Ti modeliyle değiştirin.
2500 TL civarı.

İşlemci G4560 ile değiştirilip, anakart H110 serisi yaparsan ve PSU'yu da dediğim gibi seçersen ekran kartını GTX 1050 Ti alabilirsin.

Evet arkadaş haklı. İnternetten araştırırken dalgınlıkla 600Watt olanına bakmışım. 500Watt olan değer şu:
1.png

1.png

Çok güzel anlatmışsınız ayrıca güç kaynağına bakar bakmaz kalitesi anlaşılıyor. Çok büyük ihtimalle bunu alacağım. Çok teşekkürler.

Bir de yazdığım diğer parçalar birbirleriyle uyumlular mı? Bir sıkıntı çıkar mı?

• -Intel Core i3 7100
  • -MSI GTX 1050 2GB
  • -MSI B250M Bazooka
  • -Zalman Z11 NEO

Ben kendim i7-4790 ve GTX 1060 kullanıyorum 500Watt ile sana fazlasıyla yeterli olur.

G4560 artık üretilmeyecekmiş, bulma şansın zor. Eğer monitörün 1080p değilse GTX 1050 idare eder ama 1080p ise GTX 1050ti daha iyi olur.

G4560 bulup GTX 1050ti alırsan daha iyi olur tabiki.

Son düzenleme:
H110M chipsetli anakart alacaksan aldığın siteden bios update yapılmasını iste, eğer sinerji'den alacaksan siparişe not düşerek halledebilirsin. Ben not düştüğümde anakart bios güncellemeli gelmişti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı