500W Kasa Tavsiyesi

Bütçe
500-600

4476.07 TL

Hocam ben sistemi şu şekilde güncelledim. Ryzen 5 2600 var. Güncellemeye açık bir işlemci. 1650 Super seçmemin sebebi hem NVIDIA istemeniz, hem de 2x8 dual channel RAM kullanabilmek.

Kasa olarak yukarıda attığım seçeneklere göre daha kaliteli bir kasa kullandım. Böyle çok daha iyi oldu.
Ekran kartını düşürmek mantıklı mı sizce? İlerleyen zamanlarda ram arttırabilirim örneğin ama ekran kartını uzun süre kullanmak zorundayım. Ek olarak Nvidia kart da şart değil. Amd kartlarda undervolt gibi işlemlerle uğraşmak gerekiyor forumda gözlemlediğim kadarıyla, ancak aynı bütçeyle daha performanslı bir kart alabileceksem uğraşabilirim tabiki. Örneğin XFX RX580.

Ekran kartını düşürmek mantıklı mı sizce? İlerleyen zamanlarda ram arttırabilirim örneğin ama ekran kartını uzun süre kullanmak zorundayım. Ek olarak Nvidia kart da şart değil. Amd kartlarda undervolt gibi işlemlerle uğraşmak gerekiyor forumda gözlemlediğim kadarıyla, ancak aynı bütçeyle daha performanslı bir kart alabileceksem uğraşabilirim tabiki. Örneğin XFX RX580.
Hocam o zaman en iyisi siz şöyle yapın. Ekran kartını 1660 Super alın. RAM'i ilk 8GB alın. En kısa sürede aynı RAM'den bir tane daha ekleyin. O zaman gerçek performansı hissedersiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı