500W PSU, minimum 850W isteyen ekran kartını çalıştırmıyor

Benim yazdığım markalar da kaliteli markalar. Hem de 1000watt. Tabi konu sahibi kendi bilir.

Asla marka bazlı bakılmamalı. Öyle bakarsak Corsair'in de berbat PSU'ları var. Aynı şekilde FSP ve Gigabyte'nin PSU'ları da dahil. Aynı şekilde Gamepower'in de iyi PSU'su mevcut.

Asla marka bazlı bakılmamalı. Öyle bakarsak Corsair'in de berbat PSU'ları var. Aynı şekilde FSP ve Gigabyte'nin PSU'ları da dahil. Aynı şekilde Gamepower'in de iyi PSU'su mevcut.
Neye bakılması gerekiyor, PSU'nun içindeki komponetlere ve malzeme kalitesine değil mi. O zaman size attığım 1000watt Evga'nın içini açın bakın, kaliteyi görün. Kalıplaşmış marka fantezilerini terk etmelisiniz.

Evet dolmak zorunda, mevcut.
Tamamdır satın aldım. Yorum yapıp bana destek olan herkese teşekkür ederim. Güç kaynağı konusunda çok yetersiz bilgiye sahiptim. Sayenizde bir karara vardım. Umarım bu güç kaynağıyla çalışır yoksa dünyam başıma yıkılacak gibi duruyor:) 500w ile çalışmamasının sebebi de sanırım pin yetersizliğinden ötürüdür diye düşünüyorum. Bende sadece 6+2 li pin vardı.

Neye bakılması gerekiyor, PSU'nun içindeki komponetlere ve malzeme kalitesine değil mi. O zaman size attığım 1000watt Evganin içini açın bakın, kaliteyi görün. Kalıplaşmış marka fantezilerini terk etmelisiniz.

Ona kalitesiz demedim ben. Ama RM850X'in iç yapısı ve diğer özelliklerinin çok daha iyi olduğu da aşikâr. Sırf 150W için düşmek mantıksız geliyor bana.

Tamamdır satın aldım. Yorum yapıp bana destek olan herkese teşekkür ederim. Güç kaynağı konusunda çok yetersiz bilgiye sahiptim. Sayenizde bir karara vardım. Umarım bu güç kaynağıyla çalışır yoksa dünyam başıma yıkılacak gibi duruyor:) 500w ile çalışmamasının sebebi de sanırım pin yetersizliğinden ötürüdür diye düşünüyorum. Bende sadece 6+2 li pin vardı.

Çoğu ekran kartında tüm pinleri doldurmak gerekiyor. Hatta bir kaç tane model dışında hepsi diyeyim 🙂

Hayırlı olsun.

Nerden biliyorsun?

İncelemelerden biliyorum. Bakınız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı şekilde kendi sitelerinde verdikleri bilgilerden çıkarım yapabiliyoruz. Çünkü pek incelenen bir model değil. Mesela 40 desibel sesi var ki bu yüksek.

Ha ek olarak 750W'lik modelin incelemesi mevcut. Oradan tutarlı çıkarımlar yapılabilir.

Zaten RM850X incelemesinde de 850GQ modeli tablolarda epeyi geride.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı