500W PSU RX 590 için yeterli mi?

onurcanYLMZ

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımın ekran kartı bozulduğu için yeni ekran kartı almayı düşünüyorum. Aklımda Sapphire RX590 Special Edition modeli var. Daha test etmedim ama anakartımı da test edeceğim. Bu parçaları alırken PSU mu değiştirmek istemiyorum bütçemi aşıyor çünkü. Başlıkta da belirttiğim gibi 500W PSU yeterli gelir mi? Sistemim:
  • i5 6402P
  • MSI H110M PRO-VD (anakart bozuk ise ASUS ROG STRIX H270F GAMING)
  • Sapphire RX590 Special Edition
  • 500GB HDD 7200RPM+2TB HDD 7200 RPM
  • 500W PSU
  • 2*8 GB DDR4 2400MHz Kingston RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette PSU Calculator adlı site var. Ordan hesapla ve 150-200 Watt fazlasını almaya çalış. Yük altında 150-200 Watt fazla olmazsa ses çıkarabilir.

Kaliteli marka ve model ise kullanabilirsiniz, Değilse tavsiye etmiyorum. Ayrıca, SSD almanızı öneririm.
SSD normalde takılıydı fakat bilgisayarım bozulunca laptop a takmak zorunda kaldım malum üniversitede gerekiyor.
PSU marka model belirtmen gerek.
PSU marka ve modeli:
Aerocool vx 500
Birde şuanda internet üzerinden araştırma yaptım. Sizce ekran kartını rx 590 mı almalıyım yoksa Zotac marka 1660 super var fiyatı uygun gibi gözüküyor onu mu alsam? Son olarak da zotac marka ekran kartı gözüme küçük geldi ısı konusunda sorun yaşar mıyım? Zotac markası nasıldır?Zotac Gaming GeForce GTX 1660 Super Twin Fan 6GB GDDR6 192Bit DX12 Gaming Ekran Kartı - ZT-T16620F-10L - incehesap.com

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı