500W Rampage 80+ PSU sistemi çalıştırmıyor

yed4ever

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR3 1600MHZ tek slot
İşlemci
AMD FX6300
Kasamın özellikleri:
Anakart MSA97 R2.0
AMD FX 6300 6 çekirdek 12 thread işlemci
8 GB DDR3 1600MHz tek slot RAM
Sapphire HD7850 ekran kartı

Kasanın kendisinde 450W Vento marka güç kaynağı vardı ben aldığımda. Neresinden baksanız 10 senelik PC, güç kaynağında sıkıntı olduğunu düşündüğüm için arkadaştan Rampage 500W 80+ PSU ödünç aldım. 450W PSU kasayı çalıştırıyordu ama ekran kartından stabil görüntü alamıyordum. Bilgisayarcıya götürünce o almayı başardı o yüzden farklı PSU deneyeyim dedim. CPU (8pin)+anakart 24pin+ekran kartı 6pin+SATA'yı bağladım, sanırım atladığım bir şey yok (fanlar anakarta bağlı). Düğmeye basıyorum, ışık dahi yanmıyor. Fanlar ufak bir kıpırdıyor, duruyor. Sebebi ne olabilir?

Güvenilir bir marka değil evet çok geçmiş olsun, bir zarar yoktur umarım.
Sağ olun hocam bir de emanet olması çok kötü oldu hani jumperları bağladıktan sonra kasa tuşundan denedim bir de, tornavida ile deneyince olmuş olsa diyeceğim ben tornavidayı bir yere değdirdim.

Sağ olun hocam bir de emanet olması çok kötü oldu hani jumperları bağladıktan sonra kasa tuşundan denedim bir de, tornavida ile deneyince olmuş olsa diyeceğim ben tornavidayı bir yere değdirdim.

Dediğim gibi, PSU voltaj problemi olduğunu anlamıştık, her şey normalken start vermemesi çok anormal zaten, mahcup olmaya gerek yok, aynı şey PSU kullandığında arkadaşınızın başına gelecekti.

Kasamın özellikleri:
Anakart MSA97 R2.0
AMD FX 6300 6 çekirdek 12 thread işlemci
8 GB DDR3 1600MHz tek slot RAM
Sapphire HD7850 ekran kartı

Kasanın kendisinde 450W Vento marka güç kaynağı vardı ben aldığımda. Neresinden baksanız 10 senelik PC, güç kaynağında sıkıntı olduğunu düşündüğüm için arkadaştan Rampage 500W 80+ PSU ödünç aldım. 450W PSU kasayı çalıştırıyordu ama ekran kartından stabil görüntü alamıyordum. Bilgisayarcıya götürünce o almayı başardı o yüzden farklı PSU deneyeyim dedim. CPU (8pin)+anakart 24pin+ekran kartı 6pin+SATA'yı bağladım, sanırım atladığım bir şey yok (fanlar anakarta bağlı). Düğmeye basıyorum, ışık dahi yanmıyor. Fanlar ufak bir kıpırdıyor, duruyor. Sebebi ne olabilir?
Patlamadığına şükret.

Geçmiş olsun yeni bir PSU önerelim istiyorsanız bütçenize göre?
PSU benim değildi arkadaşımındı denemek için aldım elimdeki PSUnun yetersiz güç verdiğinden şüpheleniyordum. Çocuğa durduk yere borçlanmış oldum. Gerçi benim de HDD gitti şimdi kim kime borçlandı bilmiyorum.

Geri
Yukarı