%50'den %20'ye vergi düşüşü konsol fiyatlarını düşürür mü?

Reborn1905

Decapat
Evet arkadaşlar, yılbaşı ile %50'lik konsol vergisi %20'ye geriledi.
Baktığımızda %30'luk bir düşük var. Şahsi görüşüm bir indirim olursa 7400 civarına düşer gibi görünüyor konsollar.
Ama şu da var ki şirket politikası olarak sürekli fiyatta oynama yapmak istemeyebilirler. Sonuçta kurlarda sürekli değişkenlik gösterdiği için sabit bir fiyat koymak isteyeceklerdir. Ama %30'luk geri çekilme ciddi bir oran.
Detaylı bir araştırma yapmadım ama yine de araştırdığımda da bir bilgi bulamadım.
Konu hakkında bilgisi olan var mıdır?

Yine de PS5 Digital sürümü için sevindirici bir haber. :)

Umut etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Şahsen az olsa bile düşeceğini düşünüyorum %30 küçük bir oran değil.

Konsol ilk satıldığında yanlış hatırlamıyorsam dolar kuru 8TL civarlarındaydı. Bugün hem kur geriledi hem de vergi yüzde 20 civarlarına indi. Kendin hesapladığında zaten KDV, ÖTV ve gümrük vergisini elinde 6500TL gibi bir fiyat olur. O fiyata rağmen 2000TL fazlasına satış yapacaklarını düşünmüyorum stoklar yenilendiği zaman yeni fiyatla gelecek bana kalırsa.

Eğer düşmezse tamamen Türkiye'de ki satıcıların aç gözlülüğü yüzünden düşmez normal şartlarda 7000'e kadar düşmesi lazım.

Konsol ilk satıldığında yanlış hatırlamıyorsam dolar kuru 8TL civarlarındaydı. Bugün hem kur geriledi hem de vergi yüzde 20 civarlarına indi. Kendin hesapladığında zaten KDV, ÖTV ve gümrük vergisini elinde 6500TL gibi bir fiyat olur. O fiyata rağmen 2000TL fazlasına satış yapacaklarını düşünmüyorum stoklar yenilendiği zaman yeni fiyatla gelecek bana kalırsa.

Dolar değil Euro üzerinden hesaplaman lazım. Avrupa'ya dahiliz biz.

Geri
Yukarı