50Mbps için Modem tavsiyesi

Orkan27

Hectopat
Yeni taşınacağımız evde 50Mbps’lik VDSL paket alacağız. Yeni bir modem almak istiyorum. Kablolu bağlantı da problem olmayacak, kesintiler yaşamayacağım, arayüzü kolay, kablosuz bağlantısı da üzmeyecek 700TL'ye kadar modem bakıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Teşekkürler...

Gitti gidiyor ve N11 gibi sitelerden daha ucuza alabilirsin. Valla VDSL bişey öneremem ama ADSL alırsanız Tp-Link td854w alın.150 Mbps'ye kadar destekliyor.

Gitti gidiyor ve N11 gibi sitelerden daha ucuza alabilirsin. Valla VDSL bişey öneremem ama ADSL alırsanız Tp-Link td854w alın.150 Mbps'ye kadar destekliyor.
VDSL sinyal alacağından ADSL modem çalışmaz yanlış bilgilendirmeyelim.
Yeni taşınacağımız evde 50Mbps’lik VDSL paket alacağız. Yeni bir modem almak istiyorum. Kablolu bağlantı da problem olmayacak, kesintiler yaşamayacağım, arayüzü kolay, kablosuz bağlantısı da üzmeyecek 700TL'ye kadar modem bakıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Teşekkürler...
Asus marka modemlere bakabilirsin.

TP-Link Archer VR600 öneririm. Kapsama alanı yetmez ise Mi Wifi Router 4 ekleyebilirsiniz.
Mi Router 4A kullanıyorum ve 3C vardı bundan önce, yemin ederim 3C daha kaliteliydi. Öyle kıytırık ki. Teknik özelliklere aldanıp almayın bence. 3C de zaten elektrik kesilmesiyle adaptörüyle beraber yanıp gitmişti, sinirlenip çöpe attım.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. İki gündür izlemediğim video, bakmadığım forum kalmadı. Her kez her marka ile bir sorun buluyor. İnternet mağazalarında diyelim 5 yıldız veren 100 kişi var ama 1 yıldız veren de 15 kişi var. TP-Link ve Asus’un çoğu modelinde böyle. O yüzden aldıktan sonra üzülmemek istiyorum. Aklım çok karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

İnternet mağazalarında diyelim 5 yıldız veren 100 kişi var ama 1 yıldız veren de 15 kişi var.

O mesajlara dikkatli bakarsanız bazıları çocukça: Bunun içinde fan var mı? PSU iyi mi? tarzı anlamsız ve gereksiz yorumlar attıklarını görürsünüz(özellikle vatan).
Örnek vermek gerekirse: Screenshot_4.png Buradaki beyefendi 5GHz bandı 200 m² evin her köşesi çekeceğini sanıp modemi evin merkezi konumuna yerleştirmeyi akıl edememiş.
Size tavsiyem gereksiz yorumlara değil, kullanım sonrası geri bildirim yani inceleme olan forum yazı ve yorumlara bakmanız.

Anladım, doğru. TP-Link VR600’ü biraz araştırdım. Genel kanı iyi ama bir kaç kişi ısınıp donmasından şikayet etmiş. Bu birazcık aklımı karıştırdı. Bir de sizin attığınız site de yine bir başkası ürün vdsl desteklemiyor demiş ama açıklamada açık açık yazıyor. Ben bazen anlayamıyorum cidden. Helak oldum artık yorum okumaktan. Ailem de kullanacağı için pişman olucak bir şey almak istemiyorum. Önceliğim kesinlikle donmaması veya bağlantı kesilmemesi, çekim düzeyi orta-yeterli seviye de olsa olur. Yeter ki kesilmesin.

Anladım, doğru. TP-Link VR600’ü biraz araştırdım. Genel kanı iyi ama bir kaç kişi ısınıp donmasından şikayet etmiş. Bu birazcık aklımı karıştırdı. Bir de sizin attığınız site de yine bir başkası ürün vdsl desteklemiyor demiş ama açıklamada açık açık yazıyor. Ben bazen anlayamıyorum cidden. Helak oldum artık yorum okumaktan. Ailem de kullanacağı için pişman olucak bir şey almak istemiyorum. Önceliğim kesinlikle donmaması veya bağlantı kesilmemesi, çekim düzeyi orta-yeterli seviye de olsa olur. Yeter ki kesilmesin.
7 aylık VR600 kullanıcısıyım. Isınma çok yok. AC destekli her modemde ısınma bir miktar olur. Modemden memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı