50Mbps internet 25Mbps'e düştü

nothingman666

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese. 50Mbps internete yükselttim internetimi 1 hafta önce ilk gün 47Mbps ile çekiyordum fakat elektrikler kesildi ve 25Mbps çekmeye başladım.
5 kere arıza kaydı oluşturdum, geldiler, hatlarınız normal dediler. İnternete çok yoğun yükleniliyor, ondan oluyor dediler, çekti gittiler. 25Mbps ile kaldım fakat 50 Mbps parası ödüyorum :) Binanın altındaki kutudaki telefon kablosunu CAT 6 ile değiştirsem sorunum düzelir mi acaba? Herkese çok teşekkürler.

Kod:
VDSL Training Status: Showtime.
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a.
Traffic Type: PTM Mode.
Link Uptime: 0 day: 0 hour: 1 minute.

VDSL Port Details Upstream Downstream.
Line Rate: 6.163 Mbps 35.900 Mbps.
Actual Net Data Rate: 6.140 Mbps 35.839 Mbps.
Trellis Coding: ON ON.
SNR Margin: 25.8 dB 13.2 dB.
Actual Delay: 0 ms 0 ms.
Transmit Power: 6.4 dBm 14.2 dBm.
Receive Power: 6.4 dBm 5.2 dBm.
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols.
Total Attenuation: 0.0 dB 9.0 dB.
Attainable Net Data Rate: 26.899 Mbps 53.056 Mbps.

VDSL Band Status U0 U1 U2 U3 D1 D2 D3.
Line Attenuation(dB): 3.5 21.2 18.6 N/A 7.3 18.2 29.1
Signal Attenuation(dB): N/A N/A 20.4 N/A 7.3 18.2 29.1
SNR Margin(dB): N/A 25.8 0.0 N/A 13.2 13.2 13.2
Transmit Power(dBm): N/A -128.0 6.4 N/A 12.4 7.9 5.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem verilerine göre şu an 35 Mbps indirme hızı elde ediliyor. Hız testinde daha aşağı çıkıyorsa bilgisayar veyahut bilgisayarla modem arası bağlantıda sıkıntı olabilir.

Öte yandan hat zayıflaması epey düşük ve SNR marjı daha yüksek hızı vermeye müsait. Sistem üzerinden veya santral üzerinden hızı 35 Mbps'ye sabitlemişler gibi gözüküyor.

Modemin kendisi de o hat üzerinden yaklaşık 53 Mbps indirme ve 26 Mbps gönderme yapılabileceği şeklinde sonuç gösteriyor.

Hocam teşekkür ederim ben şimdi aradım türk telekom müşteri hızmetlerini arıza kaydı oluşturduk dediler,
Sizce tekrar arayıp telefonda görüştüğüm kişiye beni 35mbps ye sabitlediğiniz hızdan 50ye çekin desem o ilgilenebilir mi sizce ?
Daha demin sorunumu anlattığımda hemen arıza kaydı oluşturdu birimlerimiz ilgilenicek cart curt dedi kapadı..
Sizce nasıl bir yol izlemem lazımdır ?

Hocam teşekkür ederim ben şimdi aradım türk telekom müşteri hızmetlerini arıza kaydı oluşturduk dediler,
Sizce tekrar arayıp telefonda görüştüğüm kişiye beni 35mbps ye sabitlediğiniz hızdan 50ye çekin desem o ilgilenebilir mi sizce ?
Daha demin sorunumu anlattığımda hemen arıza kaydı oluşturdu birimlerimiz ilgilenicek cart curt dedi kapadı..
Sizce nasıl bir yol izlemem lazımdır ?
Size bir şekilde geri dönüş sağlanacaktır. O zaman sorunu çözüp tekrar 50 Mbps hıza çekilmez ve bunun sebebini altyapı yetersizliği, modem vs. sebeplere bağlamaya kalkarlarsa ilk başta 47 Mbps aldığınızı, modem verilerine göre daha yüksek hız elde etmenin mümkün olduğunu ve sanki 35'e sabitlenmiş gibi gözüktüğünü belirtin. Hızı kesmekte ısrarcı olurlarsa yasal yola başvurulabilir. Malum şirket üç kağıtçı ve adi olduğu için bunu yapabilirler.

Sıkıntının devam etmesi durumunda sanırım başvurulması gereken yetkili makam Tüketici hakem heyeti oluyor. Ancak sıkıntıyı düzgün bir şekilde izah ederseniz bir ihtimalle çözülür. Telefonda görüştüğünüz MH temsilcisi konu hakkında bilgisiz hatta beyinsiz olabilir.

Bakalım geri dönüş bekliyorum pazar günü pek iplemez gibi geliyorlar ama
kesinlikle çıldırmanın eşiğindeyim tivibu+internet 210 lira para veriyorum ama insanı çakal yerine koyuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı