5200 MHz RAM sıkıntı yaratır mı?

R7Game

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, RTX 4080 ve 78003D'li bir sistem topladım. Ama internette belli yerlerde Ryzen 7 serisinin 5200 MHz'i desteklediğini okuyunca korktum ve 5200 MHz CL38 RAM aldım. Ama herhalde böyle bir şey yokmuş ve ben boşuna düşük frekanslı RAM aldım. Acaba 5200 MHz RAM bana sıkıntı yaratır mı? Oyunlarda ki performansımı çok etkiler mi?

Arkadaşlar merhaba, RTX 4080 ve 78003D'li bir sistem topladım. Ama internette belli yerlerde Ryzen 7 serisinin 5200 MHz'i desteklediğini okuyunca korktum ve 5200 MHz CL38 RAM aldım. Ama herhalde böyle bir şey yokmuş ve ben boşuna düşük frekanslı RAM aldım. Acaba 5200 MHz RAM bana sıkıntı yaratır mı? Oyunlarda ki performansımı çok etkiler mi?
Evet maks desteği 5200 görünüyor ve hayır sorun yaratmaz.

Evet, boşu boşuna düşük frekanslı RAM aldın. 6000 üstü bile çalıştırıyor, orada yazanlara bakma. Performans kaybı da olur ama çok takılacak bir şey yok. Birçok hazır sistemde 5200'lük RAM var ve herkese o sistemleri öneriyoruz. Tek tek toplarken mantıksız sadece.
Hocam hangi mantıkla söylediniz açıklarsanız eğer iyi olur. Ben de öğrenmek isterim.

Ekran Alıntısı.JPG

Geri
Yukarı