5200 TL sistem toplama

kaancugu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. 5200 TL bütçem var. Bununla bir masaüstü sistem toplamak istiyorum ama 5200 TL'ye monitör de dahil. Ben şöyle bir şey buldum sizin fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.
Ryzen 3 3200G
GTX 1650 Super
16 GB 3200 MHz RAM
B450 M S2H
240 GB James Donkey SSD
1 TB Seagte HDD
Power Boost kasa
S-Link güç kaynağı
Monitör önerirsiniz sevinirim. Sizce bu sistem iyi mi? Yukarıda belirttiğim gibi kendinizde farklı sistem önerirseniz sevinirim.

Anladığım kadarıyla sistemden anlıyorsunuz. Bu sistem bütçemi 1000 TL civarı aşıyor monitörle. Sizce benim sistemin nesi olmamış onu değiştirip daha güzel yapabilirim. Daha ucuza önerirseniz çok sevinirim iyi gunler.

@kaancugu Öncelikle işlemciniz kötü. Sonu G ile biten işlemciler APU işlemcilerdir. Genelde düşük bütçede ekran kartı satın almamak için alınan işlemcilerdir. Çünkü o işlemcilerin içinde ekran kartı da var. O yüzden işlemcinin özelliklerinden kısılıp içine ekran kartı koyuluyor. Ekran kartı alacaksanız APU işlemci alınmamalı.

GTX 1650 Super demişsiniz ama belki ısınan bir modeli koydunuz bilemiyoruz.

SSD'niz çok kötü bir marka zamanla HDD haline geliyor. Kısacası çok kötü bir SSD. Bu konuyu inceleyin isterseniz.

Power Boost kasa demişsiniz. Power Boost kötü bir firma. Ve hangi kasası? Hava akışı kötüdür yüksek ihtimalle onun.

Güç kaynağınızın markasını hiç duymadım. İyi olacağını sanmıyorum. Benim önerim de ModArt PC-MA1.

İncelemesini de yapmıştım, okuyabilirsiniz.

G.Skill RipjawsV Red 3000MHz DDR4 F4-3000C16S-8GVRB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane

5479 TL. Eğer sizi aşarsa RX570 koyabilirsiniz. PowerColor RX 570 Red Dragon 256 Bit GDDR5 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

G.Skill RipjawsV Red 3000MHz DDR4 F4-3000C16S-8GVRB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane

5479 TL. Eğer sizi aşarsa RX570 koyabilirsiniz. PowerColor RX 570 Red Dragon 256 Bit GDDR5 4 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Çok teşekkür ederim daha iyi bir sistem olmuş düşüneceğim

Geri
Yukarı