5200 TL Sistem Toplama

AMD Ryzen 1700 vs İ7 7700K Hangisini seçerdin?

• AMD

Oy: 6 75,0%
  • İNTEL

Oy: 2 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    8
5000 TL bu dediklerine yetmiyor maalesef. :(

Ekran Alıntısı.PNG

Eki Görüntüle 229071

Monitör: Dell S2417DG 23.8" 1ms (HDMI+Display) G-Sync WQHD Oyuncu Fiyatı

Yoğun olarak kullanmadığın için Ryzen 5'li sistem öneriyorum.

8100 küsür lira ediyor. Eğer Ryzen 7 istersen 1700 modeliyle değiştirebilirsin, 8650 TL gibi bir paraya denk gelir. Bence gerek yok, Ryzen 5 1600 çok iyi bir işlemci. Hele 2K'da seni asla üzmez.

Ryzen 7 1700 alayım dersen fakat bütçeni aşma imkanın yoksa HDD'yi listeden çıkarıp sonra alabilirsin, 250 GB SSD seni bir süre idare edecektir. Böylece bütçe de biraz ferahlamış olur.
Hocam ben bu sistemi almak istiyorum bir sıkıntı çıkmaz değil mi ? Fikrinize göre sipariş geçicem sadece oyun amaçlı ve bu sistem kaç yıl götürür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz öyle şey.

Almayı düşünüyorsan elini çabuk tut, önce o monitörü kap. Hepsiburada'da yarına kadar indirim var, 2000 TL'ye hemen yapıştır gitsin.

Olmaz öyle şey.

Almayı düşünüyorsan elini çabuk tut, önce o monitörü kap. Hepsiburada'da yarına kadar indirim var, 2000 TL'ye hemen yapıştır gitsin.
Arkadaş doğru söylüyor, bütçen yüksekse hemen almanı öneririm o monitörü. Konuyu bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı