5200 TL sistem toplama

dkphoboss

Hectopat
Önümüzdeki günlerde PC toplamak istiyorum, 5200 TL bütçem var. GTX 1060 6 GB ekran kartı almaya karar verdim fakat diğer parçaları kararlaştıramadım. Monitör de dahil bir sistem toplarsanız çok sevinirim. Vatan Bilgisayar'dan toplayacağım tüm parçaları, yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. İyi Sosyal'ler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım amacı nedir? Vatan Bilgisayar'dan toplamanızı tavsiye etmem.

GTX 1060 ile uyumlu ekipmanlar ve monitör için bütçeyi biraz daha artırmanız gerekebilir.

Vatan da hazır bir sistem var 4600 TL ye yanına 650 TL ye 75 HZ 1ms monitör eklersen iş yapabilir sanki.
i5 8400 ve GTX 1060 Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat
Ayrıca itopya da benzer bir sistem var VOK diye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İtopyadakin de ufak dokunuşlar yapabilirsin ama Vatanın sabit değişmiyor. Bana kalırsa bütün siteleri dolaşıp en uygunlarını toplama daha iyi ama tek bir siteden tek seferde alacam dersen bakabilirsin.

Son düzenleme:
Vatan da hazır bir sistem var 4600 TL ye yanına 650 TL ye 75 HZ 1ms monitör eklersen iş yapabilir sanki.
i5 8400 ve GTX 1060 Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi - Technopat
Ayrıca itopya da benzer bir sistem var VOK diye.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İtopyadakin de ufak dokunuşlar yapabilirsin ama Vatanın sabit değişmiyor. Bana kalırsa bütün siteleri dolaşıp en uygunlarını toplama daha iyi ama tek bir siteden tek seferde alacam dersen bakabilirsin.
1060 Alınmaz diyorlar şu günlerde yeni ekran kartı çıkacağı için önerdiğin bir sistem var mı acaba.

1060 Alınmaz diyorlar şu günlerde yeni ekran kartı çıkacağı için önerdiğin bir sistem var mı acaba.
Alınmaz diyenler denildiği gibi fiyatları yüzünden alınmaz diyor. Ama daha ucuza o performansı verecek başka ekran kartı var da biz mi bilmiyoruz.
Yeni ekran kartı çıkacak ama ucuz mu olacak sanki veya direk Türkiye de satışamı başlanacak daha resmi olarak kartlar tanıtılmadı tanıtılıp buraya gelmesi belki 3-5 ay daha sürecek.

Alınmaz diyenler denildiği gibi fiyatları yüzünden alınmaz diyor. Ama daha ucuza o performansı verecek başka ekran kartı var da biz mi bilmiyoruz.
Yeni ekran kartı çıkacak ama ucuz mu olacak sanki veya direk Türkiye de satışamı başlanacak daha resmi olarak kartlar tanıtılmadı tanıtılıp buraya gelmesi belki 3-5 ay daha sürecek.
anladım hocam kararlaştıramadım bir türlü önerdiğin bir sistem varsa kendi kafandan paylaşa bilirsen çok iyi olur.:)

Vatan da ekran kartı fiyatları yüksek baya GTX 1060 6 GB parası ile GTX 1070 alınır diğer sitelerden. PC yi toplayacaksan bile anakart RAM kasa pusu fan flan Vatan dan al ama ekran kartı ve işlemciyi başka daha uygun sitelerden almaya bak.
Mesele GTX 1070 8 GB 2300 TL
Galax GeForce GTX1070 8GB 256Bit GDDR5 EX O.C Sniper Black Extreme Overclocked Ekran Kartı (70NSH6DHM9ES)
İncehesap.com gibi sitelerde işlemciler 200 TL ye kadar daha ucuz oluyor mesela oralardan alabilirsin. Kasayı gene Vatan da toplatırsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

önerdiğin bir sistem varsa kendi kafandan paylaşa bilirsen çok iyi olur
1521731931728.png

Sinerji den topladığım bilgisayar istemezsen SSD yi silersen 5200 yapar veya kasa ve güç kaynağını biraz düşürerek aynı fiyata çekilebilir. Bu sistemi Vatan dan toplayım desen rahat 6000 TL tutar. Sadece aynı ekran kartları arasında bile 500 TL fark var

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı