5250 TL Sistem Önerisi

Gayet iyi fakat Corsair'in o kasası biraz eski diye biliyorum. Benim önerdiğim PSU'nun yanında bunu alabilirsiniz: PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS ECLIPSE P300 (PH-EC300PTG_BK) Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Siyah Kasa - inventus
Aşağı yukarı Corsair'in kasası ile aynı fiyata geliyor ancak temperli cama sahip ve içi dizayn olsun görünüş olsun arada fark var.
(FSP Hyper K ve P300 alırsanız aynı fiyata geliyor.)

Gayet iyi fakat Corsair'in o kasası biraz eski diye biliyorum. Benim önerdiğim PSU'nun yanında bunu alabilirsiniz: PHANTEKS P300 TEMPERED GLASS ECLIPSE P300 (PH-EC300PTG_BK) Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Siyah Kasa - inventus
Aşağı yukarı Corsair'in kasası ile aynı fiyata geliyor ancak temperli cama sahip ve içi dizayn olsun görünüş olsun arada fark var.
(FSP Hyper K ve P300 alırsanız aynı fiyata geliyor.)
Yanlız sizin önerdiğiniz psu nun 3 koruması var.

Yanlız sizin önerdiğiniz psu nun 3 koruması var.
Daha ne kadar koruma istiyorsunuz ki? :D Anladığım kadarıyla sistemi sadece inventus'dan topluyorsunuz. Sitede satılan 3 tane PSU markası var. Bunlar Corsair, FSP ve Zalman. Bu bütçede Corsair'e baksanız sadece VS ve CX serisi var. Onlarda olarak sorunlu zaten size sıkıntı çektirir. Zalman desek genelde ürünleri kaliteli oluyor fakat sitede sadece 2 tane model var bu yüzden ne ne değildir bilemedim. Bu bağlamda tek seçenek olarak FSP kalıyor. Şuna göz atabilirsiniz fakat biraz pahalıya patlar: FSP HD600 Hydro 600W 80+ BRONZE Güç kaynağı - inventus
3 Adet koruma zaten gayet yeterli. İçiniz rahat etmez ise akım koruyucu takar, keyfinize bakarsınız. ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı