5300 TL monitör dahil sistem toplama

Alihan Demir

Hectopat
Daha fazla  
5300 TL gibi bir bütçem var bu bütçeye monitör dahil bir bilgisayar toplamak istiyorum oyun için. Monitör benim için pek önemli değil 500 - 600 TL'lik bir monitör bana yeter.
Geri kalan parayla da güzel bir kasa toplamak istiyorum. Sistem önerilerinizi bekliyorum. Bu arada ekran kartı Nvidia olursa sevinirim. Şu ana kadar hep Nvidia kullandığım için AMD'ye pek sıcak bakmıyorum ama yine de AMD tavsiyelerinize açığım.

5009TL.jpg

Öneriniz için teşekkürederim. Bir de bu hazır sistemi gördüm internette bu sistem nasıl?
PC Hocası - Intel i5 7400 3.0GHz, GTX1060 6GB, 8GB DDR4, 256GB SSD+2TB HDD Oyun Bilgisayarı
Bu sistem tam bana göre ama GTX 1060 var ve monitör yok :(

Son düzenleme:
Ekran kartını gtx 1070 yapsak nasıl olur ? Herhangi bir parçadan kısmak gerekir mi ?
Bir de monitörü AOC marka yapsak ben AOC marka monitörlerin tasarımını daha şık buluyorum.
Dostum monitörü AOC yapın o sorun değil ama GTX1070 aldığınız zaman, o ekran kartının hakkını vermeniz için ya 2K yada 1080P 144 Hz bir monitör almanız lazım ki oda 1200-2500TL aralığında. Parçalardan kısmaktan ziyade monitörü yükseltmek gerekir. Bir diğer sıkıntı da şu ki, G-Sync destekli monitörler pahalı olduğu için normal veya FreeSync destekli alırsanız GTX1070'te aşırı yırtılmalara maruz kalmanız muhtemel.

Dostum monitörü AOC yapın o sorun değil ama GTX1070 aldığınız zaman, o ekran kartının hakkını vermeniz için ya 2K yada 1080P 144 Hz bir monitör almanız lazım ki oda 1200-2500TL aralığında. Parçalardan kısmaktan ziyade monitörü yükseltmek gerekir. Bir diğer sıkıntı da şu ki, G-Sync destekli monitörler pahalı olduğu için normal veya FreeSync destekli alırsanız GTX1070'te aşırı yırtılmalara maruz kalmanız muhtemel.
Peki GTX 1060,RX 580 yada RX 480 ekran kartlarından hangisini almam daha mantıklı olur ? Hangisini almamı önerirsiniz ve hangisi bana oyunlarda daha çok performans verir ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı